Не на барабани: Тайвань виділить Києву 2,5 млн дол. на будівництво мосту на Оболонь

Не на барабани: Тайвань виділить Києву 2,5 млн дол. на будівництво мосту на Оболонь

Таким чином влада острівної країни планує "підтримати відновлення України". Ще раніше 19,5 млн грн на будівництво мосту виділив муніципалітет столиці Франції Парижа. Що відомо про будівництво "хвилястого" пішохідного мосту в Оболонському районі та коли його можуть відкрити — читайте в Інформатор Гроші.

Як повідомляє Міністерство закордонних справ Тайваню, кошти у сумі 2,5 млн доларів будуть надані через благодійний фонд "Майбутній Київ". Засновниками цього фонду є Віталій Кличко та відомий забудовник Ігор Ніконов (KAN Development), який був заступником голови КМДА Віталія Кличка у 2014-2015 роках та пізніше став його радником. Очолює фонд Марія Боченкова.

Як зазначають в МЗС Тайваню, мерія Парижа пожертвувала також на цей момент 1 млн доларів. Хоча керівниця пресслужби КМДА Катерина Баранова у цьому році повідомляла, що Париж виділив 19 млн 496,4 тис. грн, що явно менше за 1 млн доларів навіть за старим курсом (27 грн/дол.). 14 березня 2023 року на сайті Київради були опубліковані дані про зміни до бюджету. Згідно з цим 19,2 млн грн (еквівалент 500 тис. євро) у цьому році виділять на будівництво Оболонському мосту: це гроші французів. Тобто ще майже половина грошей, напевно, поки що не надійшла від французів. Раніше Віталій Кличко зазначав, що цей міст будується виключно коштом меценатів.

Таким чином Тайвань демонструє дружбу, свою підтримку демократичним цінностям та солідарність з українським народом. Крім того, уряд країни надає Україні гуманітарну допомогу. «Об’єднані зусилля Тайваню, Франції та інших країн із підтримки відбудови України підкреслюють важливість солідарності та співпраці всередині демократичної спільноти під час російсько-української війни», — йдеться у заяві тайванського відомства.

Чим відомий цей міст

Архітектор проєкту Андрій Миргородський, який також є автором мосту між Володимирською гіркою та Аркою Свободи українського народу (раніше — Арка дружби народів). Мер Києва Віталій Кличко повідомив про плани збудувати новий міст ще 2020 року, міст обіцяли збудувати за рік. Через війну роботи тимчасово припинили, але вже у жовтні 2022 року відновили. У КМДА додали, що проєкт пішохідного мосту розробляла організація ТОВ "Проєктні системи ЛТД", а будівельно-монтажні роботи виконує ТОВ "Мостобуд". Орієнтовно будівництво завершиться у 2024 році.

За проєктом, міст з Оболонської набережної на Оболонський острів спиратиметься на чотири опори, дві з яких розташовані у протоці. Ширина мосту — 4 м, довжина — 164 м. "Міст буде комфортним для пересування маломобільних груп населення. Проходу маломірних суден до затоки Оболонь об‘єкт не заважатиме", — зазначила прессекретарка КМДА Катерина Баранова.

Після завершення будівництва мосту територію Оболонського острова перетворять на "сучасну зону відпочинку для киян зі збереженням флори й фауни".  А от саме на ці роботи з благоустрою, якими займається "Київзеленбуд", за даними "Економічної правди", можуть витратити до 170 млн грн з міського бюджету. При цьому цей міст буде повністю пішохідним.

Ініціатор будівництва мосту, ТОВ "СІА", входить до складу однієї з найбільших будівельних корпорацій Києва – Stolitsa Group. Зокрема, компанія була замовником будівництва ЖК "Галактика", зведеного під брендом Stolitsa Group. Фактичною власницею цієї будівельної корпорації є бізнесвумен Владислава Молчанова. У коментарі ЕП вона повідомила, що насправді ініціатором будівництва пішохідного мосту на Оболоні була не вона, а Кличко. На початку 2022 року будівництво мосту зупинилося, бо Молчанова відмовилася фінансувати проєкт.  Але на допомогу замість неї прийшли французькі партнери у 2023 році.

[embed][/embed]

Чому на ремонт Шулявського мосту та створення зручних авторозв'язок там виділять додаткові 93 млн грн — читайте тут.

Дмитро Чернишов

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube