Опитування показало, що 8,8% респондентів працюють на основі усної домовленості, тобто неофіційно
Серед найбільших проблем, з якими українці стикаються під час пошуку роботи, є низький рівень заробітної плати за наявними вакансіями. З цим погоджуються 56,3% респондентів.
Про це свідчать результати опитування Центру Разумкова.
Також 51,9% респондентів повідомляють про відсутність робочих місць за фахом. Водночас 34% українців серед проблем під час пошуку роботи назвали недостатність навичок та компетентностей, які потрібні роботодавцю.
Про зневіру в пошуку роботи сказали 12,9% респондентів, а 11,1% повідомили про відсутність навичок активного пошуку роботи. При цьому жоден не вказав як проблему небажання працювати.
74,2% респондентів заявили, що працюють на основі запису в трудовій книжці або договору та отримують лише офіційну зарплату. Ще 12,6% сказали, що працюють на основі запису в трудовій або договору, але частину зарплати отримують у конверті (неофіційно). Ще 8,8% працюють на основі усної домовленості, тобто неофіційно, а 4,3% відмовилися відповідати на це питання.
Опитування проводилося з 6 по 12 червня 2024 року, у ньому взяли участь 2016 респондентів. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.
Як зазначила народна депутатка Ніна Южаніна, опитування засвідчило - 86,8% людей в Україні працюють офіційно. Відсоток тих, кому частину зарплати доплачують «у конверті», незначний.
«За час повномасштабної війни цей показник дещо зріс – із 9,2% у грудні 2022 року до 12,6% в червні 2024 року, але є нижчим, ніж у 2019 – 2020 роках, - написала у соцмережі Ніна Южаніна. - Натомість частка тих, хто працює неофіційно, за усною домовленістю з роботодавцем, постійно зменшується – майже втричі з вересня 2019 року».
Нагадаємо, що у серпні в Україні зафіксували рекордну за час повномасштабної війни кількість вакансій. Зокрема, роботодавці розмістили на порталі з пошуку роботи Work.ua – 115 482 пропозиції.
Збільшення кількості вакансій відбулося на Київщині (+3%), Львівщині (+7%) та Одещині (+3%). Приріст вакансій не оминув і Харківщину (+4%), яка змогла повернутися на своє місце в п’ятірці, витіснивши звідти Івано-Франківщину. Також роботи побільшало у Закарпатській (+10%), Житомирській (+9%), Рівненській (+8%) та Вінницькій (+8%) областях.
Водночас не додалося вакансій лише у Дніпропетровській області, де спостерігається невеличкий спад.