Новий крок у розвитку оборонної промисловості

Читать на русском

Україна та Франція підписали Заяву про наміри щодо співробітництва

Читать на русском
Документ сприяє приєднанню нашої країни до Європейського Союзу
Визначаються можливості для партнерства між французькою та українською оборонними промисловостями

Україна та Франція підписали Заяву про наміри щодо співробітництва

Міністр з питань стратегічних галузей промисловості України Олександр Камишін та Міністр збройних сил Французької республіки Себастьєн Лекорню у присутності Президента України Володимира Зеленського підписали Заяву про наміри щодо співробітництва в оборонній промисловості.

Цей документ передбачає визначення можливостей для партнерства між французькою та українською оборонними промисловостями в галузі озброєнь, військового обладнання, боєприпасів та іншої продукції оборонного та подвійного призначення. Йдеться про розвиток спроможностей з виробництва, обслуговування та ремонт військового обладнання, та співпрацю в науково-дослідних роботах в оборонній галузі. Сторони домовились про обмін досвідом та залучення інвестицій до спільних проєктів.

Окрім того, у Парижі представники українських та французьких оборонних компаній підписали ліцензійну угоду щодо виробництва боєприпасів 155 калібру за ліцензією KNDS France/Nexter. Також підписали заяви про наміри щодо створення центру обслуговування та ремонту техніки KNDS France / Nexter в Україні та щодо використання технології 3D друку для виготовлення запчастин цієї компанії. KNDS заявила про відкриття дочірньої компанії в Україні.

“Це перший подібний документ, що продовжує та поглиблює положення підписаної у лютому з Францією безпекової угоди. Я вдячний Франції за стійкість і непохитність у підтримці України. І дуже радий, що ця підтримка поширюється і на оборонку”, - сказав Олександр Камишін.

Для реалізації положень, зазначених у міжвідомчій заяві, та кращого двостороннього діалогу, сторони домовились створити Керуючу раду. До її складу входитимуть представники України та Франції, а співголовами стануть представники урядів обох країн.

Заява про наміри не тільки укріплює партнерські відносини України та Французької Республіки, а і сприяє приєднанню нашої країни до Європейського Союзу шляхом інтеграції української промисловості в Європейську оборонну технологічну і промислову базу.

Нагадаємо, у березні була представлена перша в історії Європейська оборонна стратегія, до створення якої підштовхнула російська агресія проти України. Україна стала частиною цієї стратегії: запланована співпраця між оборонними галузями України та Європи. Це посилить обидві сторони та принесе взаємну вигоду.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.