Інформатор продовжує знайомити читачів з депутатами Дніпропетровської обласної ради. Сьогодні ми розкриємо завісу діяльності депутатки від партії «ОПЗЖ» Тетяни Корнякової, яка є дуже відомою і легендарною людиною в регіоні. Детальніше про роботу депутатки під час повномасштабної війни – у матеріалі.
У грудні 2020 року Тетяна Корнякова стала депутаткою обласної ради від партії «Опозиційна платформа – За життя». На момент виборів була членкинею партії. Отримала 1 тис. 585 голосів виборців. У березні 2022 року депутати обласної ради від ОПЗЖ створили депутатську групу «За Україну. За Дніпропетровщину», яку очолив керівник обласної ОПЗЖ Геннадій Гуфман та до якої увійшла також Тетяна Корнякова. З партії всі депутати від ОПЗЖ де-факто вийшли. У звичайному житті депутатка викладає право у ДНУ ім. О. Гончара. Проте її біографія доволі цікава, про що розповімо далі.
Тетяна Корнякова опублікувала дуже багато обіцянок. Крім обіцянок «нести відповідальність», які були спільними у 2020 році для всіх кандидатів від ОПЗЖ до обласної ради, вона мала і власні. У тому числі:
Невідомо, наскільки великі здобутки Тетяни Корнякової у цих питаннях за час роботи депутаткою. Проте 16 лютого 2022 року вона була відсутня на сесії облради, коли виділяли гроші на тероборону області. На наступній сесій у травні 2022 року вже голосувала за засудження російської агресії, фінансування тероборони, правоохоронців, позбавлення мандату депутата Святослава Олійника (за власним бажанням). Також пізніше голосувала за відставку Геннадія Гуфмана з посади першого заступника голови облради, за бюджет на 2023 рік, за позбавлення мандату депутата Ігоря Циркіна (за власним бажанням), за програму підтримки ВПО та інші важливі рішення. В основному підтримувала ті рішення, за які голосувала більшість депутатів. З початку повномасштабної війни відвідала всі 6 онлайн-сесій обласної ради та 1 офлайн (100%).
Тетяна Корнякова входить до складу депутатської комісії з питань науки, освіти, соцполітики та праці. Вона секретар комісії. Відвідала всі 10 засідань депутатської комісії (100%) від початку повномасштабної війни.
З 2021 року Тетяна Корнякова входить до складу координаційної ради з питань протидії поширенню наркотиків серед неповнолітніх. Учасниками цієї ради була розроблена комплексна програма по боротьбі з наркозалежністю. Тема наркоманії добре знайома юристці: вона є авторкою монографії «Комплексний підхід до захисту суспільства від незаконного наркообігу». У 2023 році відбулося 2 засідання координаційної ради.
Прийом громадян Тетяна Корнякова веде у Дніпрі раз на місяць. Депутатка виконує вимогу закону та звітує про свою діяльність, хоча звіт за 2021 рік ми не знайшли. За 2022 рік вона спрямувала кошти з бюджету області на допомогу лікарні №4 у Дніпрі для придбання ліжок (395 тис. грн), на допомогу дітям з зони бойових дій (100 тис. грн), допомогу ветеранам (40 тис. грн), реабілітацію сім’ї військовослужбовця (20 тис. грн), допомогу малозабезпеченим громадянам (195 тис. грн).
Тетяна Корнякова народилася у Дніпрі у 1958 році. Має 2 вищі освіти: «інженер-хімік-технолог» у Дніпропетровському металургійному інституті (пізніше це стало Національною металургійною академією України) та освіту юриста, яку отримала у ДНУ ім. О. Гончара у 1995 році. З 1992 року Тетяна Корнякова працювала в органах прокуратури. У 2001-2002 роках вона перша заступниця прокурора Дніпропетровської області.
У 2002 році стала заступницею Генерального прокурора України. На цій посаді пропрацювала до 2010 року під керівництвом Святослава Піскуна та Олександра Медведька. У 2004 році була радницею Президента України та головою координаційного комітету по боротьбі зі злочинністю при Президенті України, а ще головою комісії з перевірки дотримання законодавства з питань адміністрування та заміщення ПДВ. У 2009 році Тетяна Корнякова обійняла 7 місце у рейтинг топ-100 найвпливовіших жінок України (за версією журналу "Фокус").
У 2010-2011 роках Тетяна Корнякова працювала заступницею на той момент міністра палива та енергетики України Юрія Бойка. У майбутньому він став одним з лідерів партії «Опозиційна платформа – За життя!». Після цього з 2011 року до 2014 року працювала радницею Юрія Бойка, який на піку своєї кар’єри був віцепрем'єр-міністром України. Це і зумовило подальший політичний шлях Тетяни Корнякової. А чоловік Тетяни Корнякової свого часу працював у податковій, станом на 2010 рік був начальником податкових міліціонерів Київщини.
У 2014 році від «Опозиційного блоку» та у 2019 році від ОПЗЖ колишня заступниця генпрокурора Тетяна Корнякова балотувалася до Верховної Ради України, але депутаткою тоді не стала. Натомість у 2019 році була довіреною особою Юрія Бойка на президентських виборах у Дніпрі. Та була його помічником-консультантом з 2019 року як народного депутата. З 2017 року Тетяна Корнякова була співзасновницею та активною учасницею організації «Жінки за мир», найвідомішою у цьому об’єднанні була вже колишня народна депутатка від ОПЗЖ Наталія Королевська.
З 2014 року і по сьогодні Тетяна Корнякова очолює кафедру адміністративного і кримінального права юридичного факультету ДНУ ім. О. Гончара. Депутатка є докторкою юридичних наук (з 2012 року), автор значної кількості наукових робіт. У 2020 році Тетяна Корнякова вирішила спрямувати весь свій досвід і знання на розвиток Дніпропетровської області та стала депутаткою облради.
Дуже цікаво Тетяну Всеволодівну послухати як фахового спеціаліста, зокрема окремі відео з нею є у YouTube. А інтерв’ю ще часів роботи у Генпрокуратурі та Мінпалива можна почитати в інтернеті. Також можна знайти окремі її юридичні статті.
[embed][/embed]
Тетяна Корнякова на 66,6% є власницею фірми ТОВ «Аква-Інвест», зареєстрованої у передмісті Києва. За даними аналітичної платформи YouContol, цій фірмі належали готель у курортному селищі Кирилівка Запорізької області, а також земельна ділянка у Кирилівці для розміщення аквапарку та 2 ділянки на Закарпатті. Кирилівка знаходиться на Азовському морі та минулого року була окупована росіянами.
Більше про діяльність Геннадія Гуфмана — дізнайтеся за посиланням. Про депутата Максима Дегтяренка, який очолює фірму з обслуговування багатоповерхових житлових будинків у двох районах Дніпра, дізнайтеся тут. Про депутата-політолога Олега Каштана – читайте тут. Про діяльність у Дніпропетровській обласній раді депутата та колишнього заступника мера Дніпра Володимира Березинського – читайте тут. Про діяльність депутата Сергія Горобця – дізнайтеся тут. Про діяльність депутата обласної ради з Павлограда Олексія Борисенка, який зараз керує лікарнею у Дніпрі – читайте тут. Як працювали депутати від ОПЗЖ у міській раді Дніпра від початку повномасштабної війни з росією — читайте тут.
Нагадуємо, у Зеленського розповіли, чи позбавлять мандатів народних депутатів України від партії «Опозиційна платформа – За життя». А як працюється народним депутатам від ОПЗЖ у Верховній Раді України зараз — дізнайтеся тут.
Валерій Магланович