Під час війни заступник голови КМДА Усов буде навчатися у Гарварді

Під час війни заступник голови КМДА Усов буде навчатися у Гарварді

Костянтин Усов виправдлив таке рішення тим, що у майбутньому його досвід знадобиться для відбудови країни. На додачу до цього повідомив, що заявку оформив ще до початку повномасштабної війни. 

Детальніше про це - в Інформатор Гроші

Посадовець буде рік вчитися на факультеті державного управління. За його словами, аплікація відбулася ще в 2021 році. Усова рекомендувало до вступу три огсоби, черед яких Віталій Кличко. А лист про зарахування до університету він отримав у березні 2022 року. Про все це Костянтин Усов пише на своїй сторінці в Facebook. Він звернув увагу, що тоді в Києві було дуже багато військової роботи - укріплювались дальні підступи до міста, в штабі оборони готувалися до відрізання від транспортних коридорів. У БУчі творилися звірства, а в самій столиці залишалося 700 тисяч мешканців. “Зрозуміло, я не бачив тоді варіанту серйозно розглядати запрошення їхати кудись за межі країни”, - йдеться у пості заступника голови КГГА. Проте він відзначає, що зараз ситуація змінилася. А через рік країні знадобляться підходи, знання та навички, які він планує отримати у Гарвардському університеті. Тож Костянтин Усов має намір навчатися впродовж 2022-2023 року. Він заявив, що Віталій КЛичко планує зберегти за ним посаду заступника і вже повідомив про це свою команду. А профільний підрозділ Міноборони підписав спеціальний письмовий дозвіл на перетин кордону. 

Що відомо про майбутнього студента

Відзначимо, що у Костянтина Усова вже є досвід навчання за кордоном - в травні 2012 року він здобував знання за програмою IVLP Державного департаменту США – «Fight Against Corruption», а в 2019 році отримав освіту в Гарвардській школі державного управління імені Кеннеді. Окрім іноземних ВНЗ, замголови був студентом і Київського національного університету імені Тараса Шевченка за спеціальністю журналістики. Саме з журналістики і почався його професійний шлях. Працював у журналі “Комерсант-Україна” та на телеканалі «ТВі». Після здобуття юридичної освіти у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка став головою наглядової ради “Першого міського телеканалу” в Одесі, хоча родом Усов з Кривого Рогу. На цьому його кар’єра менеджера не зупинилася - він став радником голови Одеської обласної державної адміністрації з питань внутрішньої політики. Далі він став нардепом від Блоку Петра Порошенко і заступником голови Верховної Ради з питань приватизації, заступником члена постійної делегації (а потім і членом комітету) Парламентської Асамблеї Ради Європи. В 2021 році став заступником голови Київської міської державної адміністрації з питань здійснення самоврядних повноважень. Все це нам відомо з біографії депутата на сторінці КГГА. 

Скандал з автобусами в Києві

На поточній посаді Усов запам’ятався конфліктом з перевізниками у столиці. Інформатор Гроші вже писав про цю історію. В середині жовтня 2021 року влада Києва розірвала контракти з власниками автопідприємств, які обслуговували пасажирські маршрути. Офіційна причина - махінації з конкурсною документацією. Однак перевізники дали прес-конференцію і заявили, що справа полягає у відмові платити хабарі посадовцям - по 200 грн з кожного автобуса на день. І саме Усова перевізники назвали бенефіціаром цієї схеми. Заступник голови КГГА намагався виправдати себе, але частину маршрутів все одно ліквідували. А конкурс виграла компанія, яка належить одеському бізнесмену. Деякі автобуси до прибуття в столицю возили пасажирів у Швеції, а згодом - і в Кривому Розі.

Про те, скільки коштує навчання у  ̶Г̶а̶р̶в̶а̶р̶д̶с̶ь̶к̶о̶м̶у̶ ̶у̶н̶і̶в̶е̶р̶с̶и̶т̶е̶т̶у̶ ̶  вузах в Київській області і як туди вступити, читайте тут.

Софія Єлагіна

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.