Підвищення податків для ФОПів перенесли на 1 січня 2025 року

Нові вимоги по сплаті податків підприємцями будуть діяти не «заднім» числом - з 1 жовтня 2024 року.

Підвищення податків для ФОПів перенесли на 1 січня 2025 року
Закон про підвищення податків має поповнити державну скарбницю на 8 млрд грн у 2024 році.

Парламент переніс підвищення податків для підприємців з 1 жовтня 2024 року на 1 січня 2025 року. Для цього Верховна Рада 4 грудня схвалила законопроєкт № 9319 про зміни до Податкового кодексу.

Про це повідомив нардеп Ярослав Железняк.

«Саме в ньому (у законопроєкті – ред.) була правка, якою виправляли податковий законопроект 11416д і «заднє число», де з 01 жовтня податки переносять на 01 січня 2025 року для ФОПів», - повідомив народний депутат.

Крім підприємців підвищення податків переноситься для компаній, які працюють на спрощеній системі оподаткування третьої групи.

На момент підготовки матеріалу законопроєкт ще не був підписаний президентом. 

Як повідомляв Железняк, ФОП - платники єдиного податку I та II груп, які не використовують працю найманих осіб, звільняються від сплати військового збору протягом одного календарного місяця на рік на час відпустки. А також за період хвороби, підтвердженої випискою з Електронного реєстру лікарняних, якщо вони тривають 30 і більше календарних днів.

Історичне підвищення податків

Закон про підвищення податків Верховна Рада ухвалила 10 жовтня цього року. Для того, щоб він набув чинності був потрібен підпис президента. Голова держави підписав документ 28 листопада.

Як повідомила народна депутатка Ніна Южаніна, закон передбачає:

  • підвищення ставки військового збору з 1,5% до 5% для найманих працівників (для військових та силовиків ставку залишили на рівні 1,5%);
  • встановлення обов’язку сплати військового збору у розмірі 1% від доходу платниками єдиного податку третьої групи;
  • встановлення військового збору для фізичних осіб-підприємців — платників єдиного податку першої, другої та четвертої групи на рівні 10% розміру мінімальної заробітної плати (тобто 800 гривень щомісяця);
  • збільшення ставки податку на прибуток для банків до 50% за 2024 рік та для фінансових установ (крім страховиків) з 2025 року;
  • щомісячні авансові внески з податку на прибуток (якщо власник юрособа) та ПДФО (якщо власник фізособа) для кожної АЗС у розмірі від 30 до 60 тис. грн;
  • втрата спрощеної системи для IV групи, якщо борг по мінімальному податковому зобов'язанню понад 2 квартали;
  • збільшення мінімальних роздрібних цін на вина і виноробну продукцію (коньяки та вермути) на 50%;
  • щомісячна замість з ПДФО, військовому збору та єдиному соціальному внеску з 1 січня 2025 року.

Планується, що закон має поповнити державну скарбницю на 8 мільярдів гривень у поточному році та на понад 130 мільярдів гривень у наступному.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube