Після обшуку в міськраді Черкас екс-депутат почав ремонт вулиці

Сергій Некто

28 лютого, в останній день зими, міськвиконком ухвалив рішення про перекриття вулиці Небесної сотні в центрі міста. Рух транспорту тут буде обмежений 3 місяці, до 28 травня. Рішення мотивоване проханням підприємця, який здійснює капітальний ремонт  дорожнього покриття на вулиці.

Загалом ніби нічого дивного, якби не одне «але», у п’ятницю, 24 лютого, в Департаменті житлово-комунального комплексу Черкаської міської ради відбувся санкціонований обшук. Хоч співрозмовники нашого видання із стін установи стверджують, що директор департаменту Олександр Яценко не виглядав збентеженим і жартував із правоохоронцями, поки вони працювали в нього в кабінеті, підстави для хвилювання і чиновників, і підрядників все ж є.

Обшук здійснювався в рамках розслідування кримінального провадження за ч.4 ст 191 ККУ (Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем), що було відкрите ГУНП в Черкаській області.

Як інформують джерела в правоохоронних органах, наразі розслідується факт присвоєння бюджетних коштів невстановленими особами під час ремонтних робіт на двох об’єктах в місті: ділянки вулиці Небесної Сотні (від бульвару Шевченка до Благовісної) та вулиці Толстого (від вул. Різдвяної до вул. Горького).

Договір на виконання капітального ремонту вулиці Небесної Сотні був укладений між департаментом ЖКК та  ТОВ “Дорожньо-будiвельне управлiння”, 24 жовтня 2016 року.  11 листопада підприємство отримало аванс у розмірі 1,9 млн грн. На сайті «Прозорро» зазначається, що орієнтовна вартість робіт 6,6 млн грн. У поліції вважають, що роботи по цьому об’єкті виконані не в повному обсязі, а з огляду на стан вулиці – то не виконані взагалі.

Загалом по факту роботи на відрізку стартували лише 27 лютого, вже після обшуків у міській раді. На засіданні виконкому чиновники обмовилися: ремонт на ділянці нібито буде здійснювати підприємство «Черкаси-Інтерстрой». Насправді, наразі жодних коштів на КР це підприємство не отримувало, і скоріш за все це звичайна «оговорка по Фрейду», бо обидві фірми входять до орбіти відомого місцевого бізнесмена, колишнього депутата міської ради Володимира Халая.

Халай є директором «Черкаси-Інтерстрой», щодо «Дорожньо-будiвельне управлiння» то його засновником та кінцевим бенефіціаром значиться Оксана Іванівна Бабенко, яка, очевидно, є родичкою цивільної дружини Халая – Олени Іванівни Бабенко.

Олена Іванівна Бабенко свого часу була співвласником та бухгалтером підприємства «Техбуднагляд»,  а зараз фігурує в числі засновників підприємства «Черкаси-Доргстрой», які також повязують з Володимиром Станіславовичем.  До недавніх пір останнє підприємство було прописане за адресою вул. Корольова, 38, там же зараз зареєстроване уже «Дорожньо-будiвельне управлiння»

Щодо іншої вулиці, якою зацікавилися правоохоронці, вул Толстого, то її ремонтом займалося підприємство «Динамiчне п-во” Електромонтаж-424″. Договір на виконання робіт був укладений між департаментом ЖКК та цим підприємством у червні 2016 року. Восени  «Електромонтаж-424″ було перераховано 1,6 млн грн. авансу.

Єдиним власником цього підприємства є вже згаданий Володимир Станіславович Халай. У 2014 році  підприємство займалося обслуговуванням ліфтів СУБ «Митниця». Також в Черкасах «Електромонтаж-424» відомий, як будівник у своєму роді унікального (можливо, найдорожчого в історії міста) туалету в парку Хіміків. Роботи по зведенню вбиральні стартували ще в 2014 році, і тривають досі. Наразі проект оцінюють в майже 1 млн грн.

Наразі доволі важко спрогнозувати, як закінчиться розслідування поліції: чи будуть доведені підозри і чи буде наслідок у вигляді покарання винуватців. Зазначимо лише, що обшуки в кабінетах черкаської міської ради наразі ризикують отримати постійний характер.

Також минулого тижня правоохоронці здійснили санкціонований обшук в тому ж таки департаменті ЖКК. Він стосувався можливого заволодіння невстановленими особами бюджетних коштів при встановленні огорож довкола проїзної частини міста. У 2016 році у КП “ЧЕЛУАШ” вилучили стоси установчих документів і печатки різних відомств, а в горезвісному департаменті ЖКК шукали докази по кримінальному провадженні відкритому за фактом зловживання службовим становищем. За результатами останнього - директору управління вуличної інфраструктури ЧМР Сергію Отрешку було оголошено про підозру.

Також спрогнозуємо, що обшуки можуть відбутися знову. Правоохоронці підозрюють, що в ході ремонту даху гуртожитків по вулиці Смілянській були привласнені кошти, а роботи були виконані не в повному обсязі. Замовником робіт є все той же департамент ЖКК. Нині справа розглядається у суді.

Валентин Коваль

 

No ad for you