План порятунку медицини і знання екологічних проблем: як працює депутат Ігор Македонський у Дніпропетровській облраді

План порятунку медицини і знання екологічних проблем: як працює депутат Ігор Македонський у Дніпропетровській облраді

Інформатор Гроші далі знайомить читачів з депутатами Дніпропетровської обласної ради. Сьогодні наш герой – один з найвідоміших лікарів міста Дніпра Ігор Македонський. Чим він відомий та як працює в обласній раді – читайте у матеріалі.

З грудня 2020 року Ігор Македонський є депутатом обласної ради. На виборах він отримав 1127 голосів. Тоді він обіцяв працювати на порятунок вітчизняної медицини.

Шлях дитячого хірурга до керівника однієї з найбільших лікарень області

Ігор Македонський народився у 1961 році у Харкові. Закінчив Дніпропетровський медичний інститут (зараз – Дніпровський державний медуніверситет) за спеціальністю «Педіатрія». Також закінчив Дніпропетровський регіональний інститут держуправління у 2018 році.

Свій трудовий шлях починав лікарем-інтерном у Кіровоградській обласній дитячій лікарні. Пізніше працював там хірургом у дитячій поліклініці №1. З 1990 року працював хірургом в обласній дитячій клінічній лікарні у Дніпрі. Паралельно навчався. У 1993-1999 роках завідувач хірургічного відділення дитячої міської клінічної лікарні №3 ім. М. Руднєва. У 1999 році стає головним лікарем цього закладу. У 2014-2015 працював спочатку заступником, а потім і директором департаменту охорони здоров’я Дніпропетровської ОДА (тоді область очолював Ігор Коломойський).

Головний лікар Лікарні матері та дитини ім. М. Руднєва Ігор Македонський. Фото: Дніпропетровська ОДА
Головний лікар Лікарні матері та дитини ім. М. Руднєва Ігор Македонський. Фото: Дніпропетровська ОДА

З 2015 року Ігор Македонський працює у Міській багатопрофільній лікарні матері та дитини ім. М. Руднєва, де за кілька років пройшов шлях від в.о. головного лікаря до генерального директора закладу. За останні роки цей заклад кілька разів перейменовували, розширювали, розбудовували. У 2021 році заклад передали із підпорядкування обласної ради до міськради Дніпра.

З 2014 року почали осучаснення лікарні. У 2017 році реконструйовано і відкрито новий педіатричний корпус лікарні. Новий хірургічний корпус звели на місці колишньої будівлі лікарні у 2018 році. Менш масштабні роботи продовжували й у наступні роки.

[embed][/embed]

Повна реконструкція лікарні обійшлася бюджету у 80 млн грн. У 2018 році тодішній президент Петро Порошенко приїздив до Дніпра відкривати сучасний Центр матері та дитини та назвав цей заклад найкращим в Україні. У Центрі тоді встановлювали найсучасніше устаткування.

Петро Порошенко та Ігор Македонський на відкритті нового корпусу лікарні. Фото: Дніпропетровська ОДА
Петро Порошенко та Ігор Македонський на відкритті нового корпусу лікарні. Фото: Дніпропетровська ОДА

За словами Ігоря Македонського, у 2022 році було 63 тисячі пацієнтів у лікарні. Хоча ще у 2021 році стаціонарних пацієнтів там було трохи більше за 13 тисяч. Щороку у лікарні проводять близько 7 тисяч операцій. Серед пацієнтів чимало і переселенців з інших регіонів. У закладі загалом працює понад 600 осіб. Про поточну роботу лікарні можна послухати від самого Ігоря Македонського на телеканалах:

[embed][/embed]

У 2014 році Македонський захищає дисертацію та стає доктором медичних наук (кандидатську захистив у 1996 році). З 1998 році викладає у ДНУ ім. О. Гончара. Має звання Заслуженого лікаря України, багато національних та місцевих відзнак.

[embed][/embed]

Не тільки медицина, але й політика

Разом з лікарською, науковою і викладацькою роботою Ігор Македонський брав участь і у місцевому самоврядуванні. У 2000-2010 роках був депутатом Красногвардійської (у майбутньому – Чечелівської) районної ради у Дніпрі. У 2010-2015 роках – депутат міської ради Дніпра від Партії регіонів, секретар депутатської комісії з охорони здоров’я та екології. Також у 2012-2014 роках був помічником народного депутата Андрія Шипка на громадських засадах. А ще популярно пояснював для ЗМІ, чому від проблем з екосистемою у місті Дніпрі та регіону зростає захворюваність мешканців області та як буде погіршуватися ситуація.

У 2015 році Ігор Македонський балотувався до Дніпропетровської обласної ради та міськради Дніпра від партії «Відродження», але ця ставка не спрацювала. Тому депутатом він став лише у 2020 році, зайшовши до обласної ради від партії «Опозиційна платформа – За життя». Проте членом цієї партії він не був. В обласній раді депутат входить до складу комісії з питань охорони здоров’я, дитинства та материнства.

Що обіцяв виборцям

У 2020 році Ігор Македонський разом з іншим лікарем Валерієм Чорним йшов на вибори з програмою реформування медицини. Вона включає в себе багато пунктів. Зокрема, пропонувалося таке:

  • Розробка обласною радою стратегічних програм розвитку системи охорони здоров’я, трудових ресурсів, паліативної допомоги. Їхнє обов’язкове виконання та моніторинг за цим;
  • Збільшення фінансування медзакладів регіону Дніпропетровською облрадою;
  • Звернутися до Уряду України для визнання професії лікаря престижною (як і професії вчителя);
  • Втілити план розвитку амбулаторій у сільській місцевості (окрема будівля + транспорт великої прохідності, сучасне обладнання, кваліфікований медперсонал, виїзні медогляди): це має бути зроблене у партнерстві держави з владою області, району і населених пунктів;
  • Створення достойних умов праці для медиків, підвищення престижу професії;
  • Заборонити обласній раді забирати гроші з оренди приміщень медзакладів в обласний бюджет, залишати їх лікарням;
  • Добудувати всі об’єкти охорони здоров’я, які перетворилися у довгобуди;
  • Партнерство, а не конкуренція лікарень;
  • Відновити екологічні коефіцієнти (щоб гроші, сплачені за шкоду екосистемі підприємствами-забруднювачами залишалися на місцях та використовувалися на охорону здоров’я);
  • Залучення бізнесу до фінансування системи охорони здоров’я;
  • Стратегічний план розвитку трудових ресурсів у медицині.

Що з цього вже вдалося зробити – наразі, на жаль, невідомо. Також реалізації цих планів завадила повномасштабна війна. У січні 2022 року Ігор Македонський також пропонував, щоб обласна рада забезпечувала молодих медичних працівників житлом.

[embed][/embed]

Як працює в обласній раді

На жаль, депутат не публікує звіти про свою роботу як депутата. У соцмережах він теж про це не розповідає. Тому про більшу частину його останніх досягнень дізнатися неможливо. У цьому році депутат свою субвенцію з обласного бюджету (750 тис. грн) спрямує на місто Дніпро. При цьому депутату вдається залучати кошти з бюджетів області та міста для своєї лікарні, у т.ч. кошти інших депутатів (виділені їм з бюджету). Приймає виборців раз на місяць на робочому місці. Відвідав за час повномасштабної війни всі 7 засідань депутатської комісії (100%).

Депутати Дніпропетровської обласної ради Ігор Македонський (ліворуч) та Артур Мартовицький (праворуч)
Депутати Дніпропетровської обласної ради Ігор Македонський (ліворуч) та Артур Мартовицький (праворуч)

16 лютого 2022 року депутат голосував за виділення коштів на тероборону області. Голосував за засудження російської агресії, фінансування правоохоронців, складання мандатів Святославом Олійником та Ігорем Циркіним (за власним бажанням), програму підтримки ВПО та інші важливі рішення. За час повномасштабної війни відвідав 5 з 7 сесій обласної ради (71,4%).

Дізнайтеся про інших депутатів

Пропонуємо також ознайомитися з діяльністю та біографіями інших депутатів Дніпропетровської обласної ради. Від початку повномасштабної війни обласну раду покинули два яскраві депутати — Святослав Олійник та Ігор Циркін. За списком (натискайте на прізвище та ім’я для переходу до матеріалу про політика):

  • експерший заступник голови Дніпропетровської облради, ексголова обласної організації ОПЗЖ Геннадій Гуфман;
  • ексзаступниця Генпрокурора України та ексзаступниця міністра палива та енергетики Тетяна Корнякова  (ОПЗЖ);
  • аграрний магнат з Верхньодніпровщини Анатолій Кукса (ОПЗЖ);
  • палкий критик Зеленського і криворізький мільйонер Олекій Лавріненко (ОПЗЖ);
  • керівник фірми з управління багатоповерховими будинками у двох районах Дніпра Максим Дегтяренко  (ОПЗЖ);
  • політолог і колишній страховий агент з Дніпра Олег Каштан (ОПЗЖ);
  • колишній заступник мера Дніпра Івана Куліченка Володимир Березинський (ОПЗЖ);
  • колишній голова обласного штабу Радикальної партії Ляшка Сергій Горобець (ОПЗЖ);
  • керівник однієї з лікарень Дніпра, який представляє Павлоград, Олексій Борисенко (ОПЗЖ);
  • колишній заступник мера Дніпра Івана Куліченка Олександр Афанасьєв (партія «Громадська сила»);
  • перший заступник голови облради по виконавчому апарату Євгеній Жадан (партія «Українська перспектива»);
  • колишній народний депутат України та колишній заступник мера Кривого Рогу Андрій Гальченко (партія «Українська перспектива»);
  • колишній народний депутат України Андрій Шипко (партія «Українська перспектива»).

Нагадуємо, у Зеленського розповіли, чи позбавлять мандатів народних депутатів України від партії «Опозиційна платформа – За життя». А як працюється народним депутатам від ОПЗЖ у Верховній Раді України зараз — дізнайтеся тут. Як працюють депутати від ОПЗЖ у міській раді Дніпра від початку повномасштабної війни — читайте тут.

Валерій Магланович

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube