Таким чином міжнародні фінансові установи обіцяють забезпечити підтримку вітчизняного бізнесу
Чимало вітчизняних підприємців скористалися кредитними коштами, які вони отримали за програмою «Доступні кредити 5-7-9%». Ці гроші використовуються на відшкодування витрат на компенсацію процентної ставки за кредитами для малого і середнього бізнесу. Потреби українського бізнесу у додаткових «дешевих» фінансах зростають. Тому для подальшої реалізації програми вчора, 30 листопада, міністр фінансів України Сергій Марченко підписав Угоду про грант між Україною та Кредитною установою для відбудови (KfW) на суму 50 мільйонів євро на рефінансування програми.
«Робота підприємств є важливою складовою фінансової стабільності та економічної безпеки України в умовах війни. 50 млн євро грантових коштів KfW стануть вагомим внеском в удосконалення діючих програм фінансової підтримки бізнесу. Кошти будуть спрямовані на рефінансування витрат за Програмою "Доступні кредити 5-7-9%", що дозволить й надалі забезпечувати доступ малому і середньому бізнесу до пільгового кредитування», – розповів під час зустрічі із міжнародними партнерами Сергій Марченко.
Він підкреслив, що Фонд розвитку підприємництва є ключовою інституцією з доступного фінансування для українського бізнесу, спрямованого на відновлення та розвиток підприємництва в умовах воєнного стану.
«Уряд ФРН продовжує підтримувати українську сторону та надає сприяння подальшими грантами. Ми раді продовженню нашої співпраці з Україною щодо підтримки підприємництва в умовах війни. Минулого року KfW надав 150 млн євро для програми 5-7-9, а тепер ми з задоволенням розширюємо підтримку на додаткові 50 млн євро. Ці кошти є важливою складовою німецько-українського співробітництва задля розвитку, загальна сума якого лише у 2023 році склала більше ніж 600 млн. євро», - заявила керівник штабу по Україні Федерального міністерства економічного розвитку та співробітництва (BMZ) Ульріке Хопп-Нішанка.
Голова Представництва KfW в Україні та Молдові Лоренц Гесснер зазначив, що з початку повномасштабного вторгнення українські підприємства зазнають негативних наслідків від війни: зруйновані виробничі потужності, висока інфляція та стрімке зниження продажів загрожують існуванню багатьох компаній.
«Таким чином, підтримка приватного сектору залишається важливим завданням. Надаючи підприємцям субсидії у вигляді часткової компенсації процентної ставки, ми забезпечуємо продовження існування компаній та збереження робочих місць, що генерує дохід домогосподарств та податкові надходження для держави», - наголосив Лоренц Гесснер.
Також сторони обговорили такі важливі питання, як:
- механізми реалізації програми Ukraine Facility;
- двосторонню співпрацю Урядів України та Німеччини у рамках проектів Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ);
- подальші спільні кроки щодо підготовки міжурядової Рамкової угоди про фінансову співпрацю.
В результаті було наголошено на важливості впровадження потрібних механізмів для реалізації проектів. Було заявлено, що український Уряд максимально зацікавлений у прозорості надходження коштів та її забезпеченні.