Пріоритет при розмінуванні надають вітчизняній техніці

Читать на русском

Операторів мотивують використовувати машини українського виробництва

Читать на русском
Для мотивації використовують програму «Зроблено в Україні»
Близько чверті території країни вважається потенційно забрудненою

Операторів мотивують використовувати машини українського виробництва

Україна прагне, щоб оператори розміновували українську землю технікою вітчизняного виробництва. Про це розповіла Перший віцепрем’єр-міністр України — Міністр економіки Юлія Свириденко під час зустрічі з амбасадором UNITED24, відомим актором Мішею Коллінзом та режисером Даріусом Мардером за участі заступника Міністра економіки Ігоря Безкаравайного та т.в.о. Голови Державної служби України з надзвичайних ситуацій Андрія Даника.

«Україна залишається найбільш забрудненою країною у світі. Близько чверті території вважається потенційно забрудненою. Ми поставили собі за мету – обстежити, в разі потреби розмінувати та повернути в експлуатацію за десять років до 80% цих земель. І з допомогою міжнародної спільноти, наших партнерів та донорів рухаємося до цілі. Сьогодні ми нарощуємо спроможності операторів, які очищають територію. Але потреби в техніці та обладнанні залишаються значними. Задовольнити їх ми прагнемо, використовуючи передовсім українську продукцію», - зазначила Юлія Свириденко.

За її словами, економічна політика «Зроблено в Україні», яку реалізує Уряд, покликана сприяти розвитку вітчизняного виробництва, в тому числі техніки та обладнання для розмінування.

Під час зустрічі амбасадору UNITED24 продемонстрували зразки зробленої в Україні техніки для протимінної діяльності та принципи її роботи. Як зазначалося, вітчизняна техніка повністю відповідає визначеним стандартам безпеки для свого класу та є ефективною. Значна частина зустрічі була присвячена питанням потреб операторів в техніці та обладнанні, а також подальшої співпраці, спрямованої на посилення спроможності операторів.

«Сьогодні нам показали роботу машин для перевезення вибухівки та перевезення персоналу. І для мене, як Міністра економіки, дуже важливо, що це машини вітчизняного виробництва. Але нашим операторам потрібно більше таких машин. Тому продовжуємо спільно працювати на те, щоб мати більше фінансових можливостей для їх придбання», - сказала Юлія Свириденко.

 

Довідково

Міша Коллінз – відомий американський актор, предки якого колись жили на Київщині, потім емігрували до Канади. Міша Коллінз всебічно підтримує Україну тому відразу відгукнувся на запрошення Президента України Володимира Зеленського та став амбасадором фандрейзингової платформи UNITED24 за напрямком «Гуманітарне розмінування».

Кошти, зібрані Мішею Коллінзом в рамках проєкту UNITED24, були спрямовані на придбання Піротехнічної машини з перевезення вибухонебезпечних предметів.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.