Державний банк попри війну в країні планує продати колишнє майно легендарного футбольного клубу «Дніпро». Аукціон має відбутися на початку 2023 року. ПриватБанком виставлено на продаж стадіон «Металург» у центрі Дніпра та тренувальну базу на іншому березі міста. Детальніше розповість Інформатор Гроші.
Організатором торгів виступає державне підприємство «СЕТАМ». Приватбанком продається «Дніпро-Арена» на вулиці Херсонській, 7 у Центральному районі (загальна площа – 15 тисяч 850,4 квадратних метра) та будівлі і споруди з критим футбольним полем – «Учбово-тренувальної бази» ФК «Дніпро» на провулку Михайла Дідевича, 12 і 14 (колишній провулок Піонерський) у Самарському районі (загальна площа – 13 тисяч 62,6 квадратних метра). Аукціон з продажу має відбутися 12 січня 2023 року.
Стадіон «Дніпро-Арена» – найбільший футбольний стадіон у Дніпрі європейського класу, кількість місць 31 003 глядачів, реконструйований та відкритий у 2008 році. Зараз знаходиться у оренді СК «Дніпро-1», почесним президентом якого є колишній народний депутат України Юрій Береза. Приватбанк про плани продати «Дніпро-Арену» заявляв ще у 2018 році, але вочевидь підготуватися до такої важливої угоди змогли саме під час повномасштабної війни.
Футбольна арена має поле розміром 105х68 м, роздягальні, зали для розминки, тренажерну залу, тренерські кімнати, приміщення для представників ЗМІ, суддів, VIP-ложу на 296 місць, ресторан на 550 місць. Футбольне поле передбачає систему підігріву, автоматичного поливу та оснащення системою штучного освітлення для проведення матчів у вечірній час. Біля стадіону розташовані автостоянки для бізнес-класу та VIP на 95 автомобілів; спортсменів – на 4 автобуси та 41 автомобіль; телебачення – на 3 автобуси; преси – на 70 автомашин; глядачів команди противника – на 12 автобусів та 10 автомобілів; для глядачів – на 110 автомобілів. Загальна площа земельної ділянки: 6,9494 га.
Учбово-тренувальна база знаходиться у житловому масиві на околиці Дніпра – в лісо-парковій зоні ж/м Придніпровськ. Була побудована в 1971 році, у 2005 було додатково зведено два корпуси. Орендована дніпровським футбольним клубом СК «Дніпро-1».
До складу тренувальної бази входять чотири стандартні трав'яні тренувальні поля, критий манеж з полем із штучного покриття і трибунами на 506 місць, котеджне містечко для проживання футболістів на 17 будівель і два корпуси «А» і «Б». У корпусі «А» знаходяться клубний офіс СК «Дніпро-1», 9 житлових номерів для тренерського складу і обслуговуючого персоналу, медико-відновлювальний центр, в тому числі конференц-зала, кімната для наради тренерського складу, кімнати для проведення теоретичних занять і ресторану площею. У корпусі «Б» — басейн, тренажерний зал, сауна та душові. Об'єкти нерухомого майна розташовані на земельних ділянках: 12,0526 Г\га.
ПриватБанк визначив стартову ціну для цієї нерухомості у 113 мільйонів 44 тисячі гривень. Вже зареєструвалися 5 бажаючих придбати легендарний стадіон. Імена або назви потенційних покупців тримаються у секреті. Так само громадськість після проведення аукціону і не дізнається, хто ж придбає стадіон та тренувальну базу. Щоб взяти участь у конкурсі на придбання, потрібно сплатити гарантійний внесок у 5 мільйонів 652 тисячі 200 гривень. Крім того, переможець аукціону заплатить 1% від кінцевої вартості майна як комісію продавцям.
Вперше стадіон на цьому місці виник у 1939 році. На ньому грала команда ФК «Сталь» (яку перейменували в ФК «Дніпро» у 1961 році), яка знаходилася на балансі Металургійного заводу ім. Г. Петровського, як і сам стадіон. У 1961 році команда перейшла під опіку Південмашу.
Тодішній директор ПМЗ Олександр Макаров намагався домовитися з керівництвом Металургійного заводу про передачу стадіону або його оренду, отримав відмову. Через це з 1966 року ФК «Дніпро» грала на стадіоні «Метеор», який належав Південмашу. А стадіон «Металург» почав занепадати, у 1978 році на ньому припинили грати у футбол. Надалі він перетворився на величезний речовий ринок.
У 2005 році стадіон «Металург» був демонтований. Почалося будівництво нового сучасного стадіону для ФК «Дніпро» (на той момент власником клубу був Ігор Коломойський з групою «Приват»). Генеральним підрядником була німецька компанія «Hochtief». Головний архітектор – Юрій Серьогін з Києва. Вартість будівництва стадіону склала 65 мільйонів євро.
14 вересня 2008 року відбулася урочиста процедура відкриття нового стадіону «Дніпро-Арена» на місці колишнього «Металурга» за участі президента Віктора Ющенка. 19 листопада 2008 року на стадіоні відбувся товариський матч збірної України проти збірної Норвегії, гра скінчилася перемогою України з рахунком 1:0. У 2009 році співвласник групи Приват Ігор Коломойський звинуватив мерію тоді ще Дніпропетровська на чолі з Іваном Куліченком у тому, що місто не отримало право на проведення матчів чемпіонату Євро-2012, хоча нова «Дніпро-Арена» ідеально підходила для матчів такого рівня.
10 жовтня 2009 року збірна України перемогла збірну Англії на «Дніпро-Арені» з рахунком 1:0. А 10 вересня 2019 року зіграли в нічию з Нігерією – 2:2. Останній матч збірної був проти команди Північної Ірландії 3 червня 2021 року – тоді українці перемогли з рахунком 1:0.
З літа 2016 року стадіон не належав вже ФК «Дніпро», а належав групі «Приват». Влітку 2017 року на стадіоні почав проводити ігри новий клуб ФК «Дніпро-1». Єдиним орендатором стадіону визнали ФК «Дніпро-1», а ФК «Дніпро» брав стадіон у суборенду.
А 26 березня 2019 року Володимир Зеленський і студія «Квартал-95» давали безкоштовний концерт на «Дніпро-Арені». Стадіон був повністю заповнений, а багато людей дивилися концерт онлайн. Нагадаємо, тоді Володимир Зеленський був кандидатом на посаду Президента України. А вже 31 березня 2019 року відбувся перший тур виборів Президента.
«Продаж неопераційної нерухомості, яка дісталася банку в якості застави по кредитах колишніх власників - це один з інструментів реалізації стратегічного завдання банку повернення коштів, вкладених державою в капітал ПриватБанку, - зазначила керівник Напрямку управління нерухомістю банку Лариса Федяєва. - Ефективність продажу забезпечується прозорими і відкритими процедурами торгів на майданчику СЕТАМ».
«Стадіон «Дніпро-Арена» може зацікавити інвесторів, які є справжніми шанувальниками футболу. Лот складається з декількох об’єктів нерухомості, які наразі здані в оренду. Буду з цікавістю слідкувати за торгами, які відбудуться вже в новому 2023 році», — наголосив генеральний директор ДП «СЕТАМ» Олександр Мамро.
Нагадаємо, ПриватБанк у Дніпрі судиться з колишніми власниками за торговельний центр "Приозерний", але суд затягує розгляд справи вже майже 2 роки.
Дмитро Чернишов