Продовжується реформування рибної галузі

Прийнято за основу відповідний євроінтеграційний законопроект

Передбачається створення нового інвестиційного законодавства задля розвитку рибної галузі
Проект спрямований на усунення бар'єрів для вільної торгівлі з Європейським союзом

Верховна Рада України прийняла за основу євроінтеграційний проект Закону про забезпечення простежуваності водних біоресурсів та/або продукції, виробленої з водних біоресурсів (реєстр. №9545 від 31.07.2023), поданий Кабінетом міністрів, та проект Закону про залучення інвестицій у розвиток галузі рибного господарства (реєстр. №8119 від 10.10.2022).

Законопроектом про забезпечення простежуваності водних біоресурсів та/або продукції, виробленої з водних біоресурсів (реєстр. №9545) визначено основні правові, економічні та організаційні засади забезпечення простежуваності походження водних біоресурсів та продукції виробленої з них, починаючи з етапу вилову риби та закінчуючи етапом реалізації кінцевому споживачу.

Також проект спрямований на усунення бар'єрів для вільної торгівлі з Європейським союзом. Впровадження сертифікатів походження, вилову, реекспорту водних біоресурсів та свідоцтва про переробку простежуваних водних біоресурсів та/або продукції з них, створить сприятливі умови для експорту та імпорту, сприяючи розширенню міжнародної співпраці і розвитку нових ринків.

Водночас законопроектом про залучення інвестицій у розвиток галузі рибного господарства (реєстр. №8119) передбачається створення нового інвестиційного законодавства задля розвитку рибної галузі, запровадження механізмів рівного доступу до ресурсу, одночасно залучивши на ринок додаткові кошти для розвитку не тільки галузі рибного господарства, а також й інших сфер економіки України.

Зокрема, проект акту визначає правові та організаційні засади залучення інвестицій у розвиток галузі рибного господарства, у тому числі аквакультури та марикультури в частинах рибогосподарських водних об'єктів, акваторіях внутрішніх морських вод, територіального моря, акваторіях виключної (морської) економічної зони України та прибережних захисних смуг.

Також проектом закону передбачено впровадження ефективного та раціонального використання водних біоресурсів у відповідних рибогосподарських водних об’єктах, збільшення їх рибопродуктивності, збереження навколишнього природного середовища, а також забезпечення прозорості, рівності та конкурентності.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube