Пропонують інструменти для економічної інтеграції ветеранів

Читать на русском

Завдання держави – задіяти цю потужну економічну силу

Читать на русском
Ветерани здатні підсилити колективи
Для бізнесу - це додаткові можливості

Завдання держави – задіяти цю потужну економічну силу

Уряд має низку інструментів та стимулів, щоб сприяти успішній економічній інтеграції ветеранів. Про це зазначила Перший віце-прем’єр-міністр України - Міністр економіки Юлія Свириденко.

«Ветерани – це потужна економічна сила. Наше завдання, як держави, - надати їм можливості для успішної економічної інтеграції. Для бізнесу — взяти на роботу наших героїв — це додаткові можливості. Адже люди, що пройшли війну, мають дуже цінні якості і досвід – вони кваліфіковані, стійкі, витривалі, цілеспрямовані, знають що таке справжнє партнерство та командна робота. Тож здатні підсилити колективи», - зазначила Юлія Свириденко.

За її словами, Уряд запровадив низку програм, щоб люди, які хочуть працювати, мали таку можливість.

Зокрема, це грантові програми для започаткування й розвитку бізнесу для тих, хто прагне займатись підприємництвом. Ветерани, другий з їхнього подружжя, можуть отримати від держави підтримку на розвиток власної справи у вигляді гранту до 1 мільйона гривень. І при цьому дати роботу ще своїм побратимам, адже обов’язковою умовою надання гранту є створення 1-2 робочих місць. Також вони можуть отримати грант до 8 мільйонів гривень, якщо захочуть розвивати бізнес в переробній сфері.

Для тих, кому більше цікаве навчання чи зміна професії, є можливості здобути нову спеціальність, більш затребувану на ринку праці, або підвищити свій професійний рівень. Це можна зробити в 8 Центрах профтехосвіти Державної служби зайнятості. Ветерани можуть пройти навчання за 400 освітніми програмами підвищення кваліфікації та 95 робітничими професіями. Найпопулярніші серед них – навчання за професіями водій, тракторист, оператор БПЛА, програми - підприємництво та бізнес-планування, соціально-психологічна допомога, зокрема ветеранам та особам з інвалідністю внаслідок війни.

Інший спосіб здобути бажану професію – взяти ваучер на навчання в розмірі 30 тисяч гривень. За ваучером доступні 124 професії і спеціальності — від ІТ-технологій до сільського господарства. Людина сама обирає навчальний заклад серед акредитованих Міністерством освіти та програму навчання.

За словами Першого віце-прем’єр-міністра, на сьогодні однією з проблем є структурне безробіття - коли кваліфікація, знання й досвід наявних на ринку праці людей не відповідає запитам роботодавців. Вирішити її можна саме через навчання й перенавчання людей на більш затребувані на ринку праці професії та спеціальності.

Окрім того, роботодавцям, які працевлаштовують людину з інвалідністю, держава готова компенсувати витрати на облаштування робочого місця для такого співробітника. Це витрати на придбання спеціальних меблів, пристосувань, обладнання, які необхідні такій людині, щоб його робоче місце було зручним і безпечним. Сума компенсації – до 106 тисяч гривень.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.