Офіційно працюючі громадяни можуть отримати на руки меншу зарплату за жовтень
10 жовтня Верховна Рада ухвалила в цілому законопроєкт № 11416-д щодо підвищення податків. Про це написав заступник голови Податкового комітету ВР Ярослав Железняк.
«За» відповідний законопроєкт проголосувало 247 народних депутатів.
Железняк повідомляє, що Рада не стала підвищувати військовий збір для військових. Він залишився 1,5%. Також Рада не підтримала правки, які фактично скасовують статус податкового агента із нотаріуса при посвідчені ним договорів купівлі-продажу (міни) між фізособами.
Нардеп також повідомляв, що Міністерство фінансів пропонує утримати суму авансу під час виплати заробітної плати з врахуванням збільшеної ставки військового збору. Тобто офіційно працюючі громадяни можуть отримати на руки меншу суму за жовтень.
Підвищення податків включає такі зміни:
По-перше, запропоноване законопроєктом запровадження сплати авансових внесків з ПДФО, податку на прибуток підприємств та військового збору без врахування переплат з цих податків у попередні періоди та можливості повернути ці переплати як надміру сплачені, не відповідає принципу рівності та недискримінації платників податків.
По-друге, вказана у законопроєкті пропозиція щодо встановлення розмірів авансового внеску з податку на прибуток (для обмінних пунктів) у євро нівелює конституційне значення гривні як грошової одиниці України.
По-третє, низка положень законопроєкту не враховує вимог статті 8 Конституції України, адже порушує принцип юридичної визначеності та передбачуваності закону.
Також юристи парламенту розкритикували ретроспективне запровадження деяких змін до податкового законодавства, зокрема підвищення ставки військового збору з 1,5% до 5%, яке, у разі схвалення законопроєкту у чинній редакції, буде застосовуватися з 1 жовтня 2024 року. Така норма не відповідає статті 58 Конституції, яка стверджує, що закони не мають зворотної дії у часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи.