На ремонт Шулявського мосту в Києві витратять ще 93,3 млн грн: що буде зроблено

На ремонт Шулявського мосту в Києві витратять ще 93,3 млн грн: що буде зроблено

У системі ProZorro з'явився новий тендер на проведення робіт. Їх замовило комунальне підприємство Київради "Дирекція будівництва шляхово-транспортних споруд Києва". У квітні ми писали, що ремонт Шулявського мосту загалом обійдеться Києву у понад 2 млрд грн.

На цей раз все досить прозаїчно. На шляху до Шулявського мосту заважає цех №5 колишнього Першого Київського машинобудівного заводу (також відомий як "Більшовик"). На це з бюджету міста виділять до 93 млн 378 тис. 797 грн.

Згідно з тендерною документацією, роботи потрібно буде провести до 29 лютого 2024 року. Поки що бажаючі можуть подавати заявки для участі у тендері. Аукціон з визначення переможця має відбутися 25 липня 2023 року.

Всього потрібно буде розібрати 126 тис. 564 кубічних метрів цегляних будівель колишнього цеху №5 заводу "Більшовик". Від цього утвориться 25 тисяч 312,8 тонни будівельного сміття, яке потрібно буде вивезти на полігон у 22 км від об'єкту та утилізувати. Цех знаходиться на перетині проспекту Перемоги з вулицею Гетьмана у Солом'янському та Шевченківському районах.

У 2020 році ми писали, що Фонд держмайна виставив на продаж цех №5 заводу "Більшовик". Його хотіли продати за 700 млн грн. Однак цей цех заважає реконструкції Шулявського мосту. Проєкт реконструкції передбачав будівництво транспортної розв'язки у формі "чотирилисника". Це має дозволити зробити міст більшим і ширшим на дві смуги. Для цього необхідно знести цех №5 заводу "Більшовик".

Проте тодішній заступник Віталія Кличка Микола Поворозник зазначив, що цифри Фонду держмайна завищені, а сам цех влада Києва перекупить для завершення запланованих робіт на Шулявському мості. "Ми плануємо «купити» це майно за рахунок боргу перед містом "Першого Київського машинобудівного заводу", яке виникло в результаті використання землі, яка є власністю міста, і зараз становить понад 214 млн грн", - зазначав Поворозник. У самому цеху знаходився секонд-хенд. Як зазначили у КМДА, цех буде викуплено керівництвом Києва за 112 млн 942,5 тис. грн. Тобто не безплатно, як планував Поворозник. Демонтаж було заплановано на серпень 2023 року.

На ремонт Шулявського мосту в Києві витратять ще 93,3 млн грн: що буде зроблено 1
Цех заводу "Більшовик". ФОТО: Інформатор Київ

Нагадуємо, що у 2017 році міст частково впав. У 2018 році чиновники КМДА запевняли, що ремонт пройдк швидко й недорого – до літа 2019 року. Він мав обійтися у 598 млн грн. Але потрібно було знести корпус заводу «Більшовик», щоб збудувати там петлю. Надалі роботи розтягнулися на декілька років та здорожчали до понад 2 млрд грн. Власником підрядника ТОВ "Північно-Український Будівельний Альянс" є Андрій Якусевич – колишній помічник народного депутата і відомого забудовника Максима Микитася. Ця компанія має отримати за свої послуги на Шулявському мості з бюджету понад 1,46 млрд грн. Тепер Віталій Кличко обіцяє, що міст відкриють в середині 2024 року.

[embed][/embed]

Нагадаємо, 27 жовтня 2021 року  акції АТ «Перший київський машинобудівний завод» продали на аукціоні за 1 млрд 429 млн грн компанії ТОВ «Дженерал Комерс», пов'язаній із групою UFuture Василя Хмельницького. Разом із Хмельницьким співвласником активів заводу став власник компанії «А-Девелопмент» Олексій Баранов. Після цього у лютому 2022 року ці акції були заарештовані. Правоохоронці підозрювали, що ціна була занижена на понад 1 млрд грн (а загалом оцінювали акції заводу у 4,5 млрд грн). У грудні 2021 року інвестбанкір Ігор Мазепа оцінював вартість заводу у 4 млрд грн. Станом на 1 липня 2020 року на заводі працювало 315 осіб.

Нагадуємо, днями Віталій Кличко звільнив директора КП "Київтранспарксервіс". Одна з можливих причин — те, що через безплатні паркування місто не отримало 33-50 млн грн прибутків у 2023 році. Детальніше про ремонт Шулявського мосту — читайте тут.

Дмитро Чернишов

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.