Розтратив 35 млн грн: суд у Києві розглядає справу екскерівника підприємства Міноборони

Розтратив 35 млн грн: суд у Києві розглядає справу екскерівника підприємства Міноборони

Вищий антикорупційний суд України (ВАКС) призначив засідання у справі за обвинуваченням заступника начальника управління координації зовнішньоекономічної діяльності Міноборони. Його підозрюють у завданні збитків Україні на 1,34 млн дол. на ремонті військових гелікоптерів. Детальніше — у матеріалі Інформатора.

Про це пише видання "Слово і діло". Як зазначається, заступник начальника управління координації зовнішньоекономічної діяльності Міноборони Володимир Терещенко міг завдати 1,34 млн дол. збитків державному підприємству "Промоборонекспорт", коли керував ним. «У кримінальному провадженні № 22017000000000239 від 13.06.2017 за обвинуваченням (Володимира Терещенка – ред.) у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 191, ч. 1 ст. 366 КК України, призначити відкрите підготовче судове засідання на 21.07.2023 об 11:00 у приміщенні Вищого антикорупційного суду», – йдеться в рішенні.

За версією обвинувачення, в.о. директора державного зовнішньоторговельного та інвестиційного підприємства «Промоборонекспорт» Володимир Терещенко впродовж 2016 року безпідставно та шляхом службового підроблення розтратив кошти держпідприємства під час виконання умов зовнішньоекономічного контракту, укладеного між Україною та однією з країн Північної Америки, про надання послуг з капітального ремонту трьох військових вертольотів. Це підприємство входить до структури "Укроборонпрому". Внаслідок незаконних дій посадовця держпідприємству завдано збитків на загальну суму 1,34 млн доларів США (майже 35 млн грн). Дії підозрюваного кваліфіковано за ознаками злочинів, передбачених ч. 5 ст. 191 (Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем), ч. 1 ст. 366 (Службове підроблення) КК України.

За такі правопорушення передбачено (ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України) позбавлення волі на строк 7-12 років з позбавленням права обіймати певні посади/займатися певною діяльністю до 3 років, а також з конфіскацією майна. За службове підроблення (ч. 1 ст. 366 КК України) передбачено штраф до 4 тис. 250 грн або обмеження волі до 3 років, з позбавлення права обіймати певні посади/займатися певною діяльністю до 3 років. Зазначимо, що згідно з Конституцією України, особа не вважається винною, якщо її провина не доведена у суді в законному порядку. Тому колишній чиновник перебуває зараз у статусі підозрюваного.

Попри те, що слідство тривало з 2017 року, підозра була оголошена Службою безпеки України, а документи передані до Національного антикорупційного бюро (НАБУ) лише 3 лютого 2023 року. За іншими справами оголошено підозру   ексдиректору департаменту державних закупівель Міноборони Богдану Хмельницькому (розтрата 107,8 млн грн за забезпечення армії неякісними бронежилетами - 5,7 тисячі штук) та колишньому заступнику міністра В'ячеславу Шаповалову (окремі підрозділи ЗСУ не були укомплектовані засобами індивідуального захисту на суму понад 1 млрд грн). Як будуть розвиватися ці справи — ми спостерігатимемо.

Чому начальник Головного управління розвідки Міноборони України Кирило Буданов просив Віталія Кличка заборонити будівництво житлового комплексу на Рибальському острові — читайте тут. Чому військові не можуть отримати 96 квартир на Київщині — дізнайтеся тут. Яку фірму суд оштрафував на 4,4 млн грн за зрив постачання пального для літаків ЗСУ — читайте тут.

Дмитро Чернишов

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.