Розвиватимуть спільні оборонні підприємства із Німеччиною

Читать на русском

Німецький бізнес також зацікавлений у секторі критичних матеріалів

Читать на русском
Україна прагне стати частиною глобальних виробничих ланцюгів великих німецьких компаній
Важливо напрацювати механізм гарантій для підприємств оборонного комплексу

Німецький бізнес також зацікавлений у секторі критичних матеріалів

Спільні оборонні підприємства та залучення інвесторів в сектор ОПК – один з пріоритетів у відносинах з Німеччиною, - Юлія Свириденко на зустрічі міністрів G7

Україна і Німеччина поглиблюють співпрацю з метою створення спільних оборонних підприємств та інтенсифікують роботу щодо реалізації чинних проектів. Сторони працюють над тим, аби до справи долучились нові компанії, які планують локалізувати виробництво в Україні. Про це йшла мова під час зустрічі Першого віце-прем'єр-міністра України - Міністра економіки України Юлії Свириденко із Федеральним міністром економіки та кліматичних питань ФРН Робертом Габеком.

«Під час зустрічі з німецьким колегою обговорили потенційні можливості для надання Україні озброєння для потреб нашого захисту. Крім того, розглянули можливості для створення спільних оборонних підприємств із німецьким бізнесом, а також прогрес у проектах, які вже реалізуються. Окремо проговорили про потреби німецького бізнесу, який зацікавлений локалізувати виробництво в Україні», - розповіла Юлія Свириденко.

Мова йшла про масштабування військово-промислового комплексу України завдяки німецькому досвіду й технологіям. Адже наша країна зацікавлена в створенні спільних підприємств, передачі технологій та залученні інвестицій в розвиток воєнних технологій.

«Якщо виробляти навіть половину того, що Україна імпортує для фронту, це додасть 4-5% до ВВП. Тому нам вкрай важливо залучати у сферу виробництва воєнної продукції найкращу експертизу та технології Німеччини. Крім того, важливо напрацювати механізм гарантій для підприємств оборонного комплексу. Домовилися із партнерами спільно обдумати можливі варіанти», - продовжила Юлія Свириденко.

Ще однією темою для поглиблення співпраці, яка зацікавила німецьких партнерів, стала сфера розвитку виробництва та промисловості й залучення німецьких компаній до сектору критичних матеріалів. Німецький бізнес виявляє зацікавленість в реалізації відповідних проектів. Юлія Свириденко запросила потенційних інвесторів ознайомитися з перспективним розміщенням виробничих потужностей і проектами модернізації виробничого сектору України, а також для вивчення можливостей міжгалузевої співпраці в переробній сфері.

Вони також обговорили шляхи залучення інвестицій і в інші сфери економіки. Українська сторона запросила зацікавлені німецькі компанії взяти участь у Конференції з відновлення України URC-2024, яка відбудеться в Берліні 11-12 червня 2024 року. Саме там буде гарна можливість для українських і німецьких підприємців зібратися разом, обмінятися ідеями та дослідити потенційні партнерства.

«Україна прагне стати частиною глобальних виробничих ланцюгів великих німецьких компаній. І зараз найкращий час, щоб закласти фундамент для спільного майбутнього. Адже війна не має бути бар’єром для інвесторів», - резюмувала Юлія Свириденко.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.