Російський Z-політик підтримує армію окупантів та веде бізнес в Україні. Служба безпеки України заарештувала майно групи "Агро-Білогір'я". Цей бізнес належить депутату Бєлгородської обласної думи від партії "єдіная росія" Владіміру Зотову.
Посадовець причетний до фінансування російської збройної агресії проти України. Загальна сума заблокованого майна становить більше ніж 180 млн грн. Про це повідомляє прес-служба СБУ. Насамперед мова йде про арешт активів підконтрольного Зотову агрохолдингу, який знаходиться на території Дніпропетровської та Херсонської областей. А це виробничі та складські приміщення на площі понад 13 тис. кв. м, 16 автомобілів та майже 4 млн грн на банківських рахунках.
За даними слідства, менше ніж за рік до повномасштабного вторгнення рф Зотов формально вийшов із співзасновників українського агрохолдингу і «переписав» бізнес на своїх родичів. При цьому він повністю зберіг контроль за діяльністю підприємства, а частину його прибутків спрямовував на підтримку окупаційних угруповань, які воюють проти України. Депутат із Бєлгорода зміг уникнути українських санкцій, бо формально не має відношення до діяльності українського підприємства.
Крім того, в росії Зотов розгорнув інформаційну кампанію, в ході якої широко висвітлював надання продовольчої «гумдопомоги» російським військовим на фронті від імені його підприємств. Відповідні повідомлення він розмістив на власному Телеграм-каналі та на сторінці в забороненій соцмережі «Вконтакте». Також інформація про допомогу окупантам розміщена на офіційному сайті його корпорації.
Як повідомляє СБУ, під час обшуків в офісі підконтрольного Зотову українського агрохолдингу, а також у помешканнях і автомобілях директора та бухгалтера підприємства виявлено докази злочинної діяльності фігуранта. Російському депутату заочно повідомлено про підозру від СБУ за фінансування збройної агресії проти України. Якщо депутат потрапить у руки українців правоохоронців, йому загрожуватиме до 10 років ув'язнення, як і його спільникам в Україні.
СБУ не називає підприємство Зотова. Пошук у системі YouControl показує лише один результат. Кілька місяців тому журналісти писали про фірму з Дніпра - ТОВ "Дніпро-Білогір'я". Вона зареєстрована у Дніпрі та на 74% належить громадянці росії з Бєлгорода Людмилі Васькіній. Основний вид діяльності фірми – вирощування зернових культур, бобових культур і насіння олійних культур. Серед іншого, «Дніпро-Білогір’я» має у видах діяльності розведенням свиней, виробництвом м’яса та свійської птиці. За даними порталу agrotender, ТОВ «Дніпро-Білогір’я» має в своєму розпорядженні більш ніж 6 тисяч гектарів земель у південній частині Херсонської області, 3 тисячі гектарів з яких поливні землі.
На сайті російського холдингу у 2020 році зазначалося, що Людмилу Васькіну призначено радником генерального директора з реалізації проєктів у ТОВ «Група компаній Агро-Білогір’я». Також їй відведено роль директора кінноспортивного клубу – одного з проєктів, розвиток яких і супроводжуватиме Васькіна. До свого призначення вона працювала 12 років гендиректором Новоборисівського ХПП (та створеного на його базі комбікормового заводу) на Бєлгородщині.
Зазначимо, що, можливо, в релізі СБУ йдеться не про це підприємство. Але зв'язок його з Бєлгородом очевидний. А депутат Зотов був заступником голови Бєлгородської обласної думи та є одним з найвпливовіших людей прикордонного регіону. А ще Людмила Васькіна є рідною сестрою Зотова.
Владімір Зотов — найбагатший депутат Бєлгородської обласної думи, генеральний директор холдингу "Агро-Белогорье". У власності Зотова в росії 62 підприємства. Це низка свинокомплексів, білгородський аквапарк, зоопарк, динопарк, зернова компанія, клініка «Євромед» та медичний центр «Рів'єра», «Пікнік парк» та комбікормовий завод. За підсумками 2021 року сума його чистих активів досягла 29,6 млрд рублів, а сума чистого прибутку 10,4 млрд рублів. У 2019 році російський Forbes оцінив статки Зотова у 650 млн доларів. У 2001-2007 роках він був заступником губернатора Бєлгородської області. З 2015 року був заступником голови обласної думи. Обраний від партії "єдіная росія", яку очолює екс-президент дмітрій мєдвєдєв.
Нагадуємо, суд конфіскував Демурінський гірничо-збагачувальний комбінат у Дніпропетровській області у російського олігарха Шелкова. Там видобували титанову руду, яка постачалася у росію для потреб оборонної промисловості. А кому власники дніпровського заводу "Олейна" продали свій бізнес у росії - читайте тут.
Валерій Магланович