Шахраї обіцяють додаткові державні виплати: як працює схема та чим небезпечна

Зазвичай спритники намагаються таким чином залучати підписників до власних телеграм-каналів, в яких можуть використовувати недоброякісну рекламу та більш небезпечні схеми

Інтернет-шахраї
Інтернет-шахраї

Зазвичай спритники намагаються таким чином залучати підписників до власних телеграм-каналів, в яких можуть використовувати недоброякісну рекламу та більш небезпечні схеми

В Україні в соцмережах поширюють фейкове повідомлення про те, що начебто усім громадянам, які залишилися в Україні та не виїхали за кордон, виплатять грошову допомогу. За словами аферистів, вона складає 14 тис. грн. Інформатор розбирається, чим небезпечна ця пропозиція.

"Увага, українці! Гарні новини для тих, хто залишився в Україні. Сьогодні Верховна Рада ухвалила закон про допомогу всім українцям, які залишилися в Україні. Допомогу у вигляді 14 000 грн зможе отримати кожен українець, який за період війни жодного разу не виїжджав за кордон. Якщо в сім’ї є діти, то на кожну дитину можна отримати ще по 4 тисячі гривень додатково. Закон починає діяти з 30.09.2023 року. Для отримання допомоги треба заповнити заявку на офіційному сайті. Інструкцію щодо заповнення та офіційний сайт залишили за посиланням", – йдеться в повідомленні аферистів.

Державну допомогу не можна оформити, перейшовши за посиланням на телеграм-канал. Інформацію про виплати від державних органів влади необхідно перевіряти на офіційних сайтах або за телефонами гарячих ліній цих установ, рекомендує антифейк-проєкт "Брехунець". 

Зазвичай спритники намагаються таким чином залучати підписників до власних телеграм-каналів, в яких можуть використовувати недоброякісну рекламу та більш небезпечні схеми. В будь якому разі нагадуємо, що не варто залишати в інтернеті дані про свої банківські картки, особливо дату випуску та CV-код.

Раніше Інформатор повідомляв, що під час пошуку роботи потрібно бути уважними, адже можна натрапити на шахраїв. Вони пропонують високу зарплатню та привабливі умови. Але в результаті ви залишитесь ні з чим. Як йдеться у публікації Work.ua, чесні роботодавці відкрито говорять про себе й надають необхідну інформацію. У разі, якщо ви помітили підозрілу вакансію, повідомляйте про це у клієнтську підтримку сайтів пошуку роботи.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.