На сьогодні можуть бути заброньовані працівники органів державної влади, місцевого самоврядування та підприємств критичної інфраструктури.
Ще два законопроєкти, подані до Верховної Ради, пропонують дозволити підприємствам "бронювати" до 50% своїх працівників, які підлягають призову на військову службу, сплачуючи до державного бюджету додатковий військовий податок у розмірі 20 400 грн за людину в місяць.
Про це 5 липня повідомив сайт «Українські національні новини» з посиланням на дані парламенту.
Документи дають можливість забронювати до 50% призовників, військовозобов'язаних та резервістів на підприємстві. Йдеться про законопроєкт №11332-2 "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вимог до сплати єдиного соціального внеску для здійснення бронювання військовозобов'язаних", та № 11388 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо особливостей бронювання військовозобов'язаних".
Згідно із документом №11332-2, суб’єкти господарювання, які здійснюють бронювання військовозобов’язаних працівників сплачують до державного бюджету збір у сумі, що дорівнює розміру тисячі двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. (на сьогодні це 20 400 грн).
Бронюванню підлягають військовозобов’язані, які працюють або проходять службу на підприємствах, в установах і організаціях, які:
В пояснювальній записці до документа йдеться, що враховуючи сучасні виклики національної безпеки та оборони, існує необхідність забезпечення більш ефективного функціонування підприємств, установ та організацій, що мають, в тому числі критичне значення для економіки та життєдіяльності населення в цілому.
Згідно із документом № 11388, утворюється Міжвідомча комісія з питань встановлення статусу критично важливих для економіки України підприємств, установ та організацій. Її головою є міністр економіки України.
Міжвідомча комісія зобов’язує підприємства установи та організації, які подають запит на встановлення статусу критично важливого для економіки мати у штаті не менше 10% учасників бойових дій та не менше 10% працівників віком до 25 років та не менше 10% осіб жіночої статі.
За словами голови парламентського комітету ВР з питань економічного розвитку Дмитра Наталухи, на розгляд парламенту винесуть лише один законопроєкт. Який саме – профільний комітет визначить за кілька тижнів.