Інформацію про головного бухгалтера або іншу особу, уповноважену підписувати звітність компанії, додано в YouControl. Наразі такої функції немає в інших системах перевірки. Розповідаємо, чому це оновлення важливе, і як ним скористатися.
Відтепер при перевірці контрагента ви можете дізнатися, хто підписує фінансову звітність компанії. Це може бути головний бухгалтер або інша особа, уповноважена на такий підпис.
Закон України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" передбачає, що фінансова звітність підприємств не становить комерційної таємниці, не є конфіденційною інформацією та не належить до інформації з обмеженим доступом (ч. 2 ст. 14). Це передбачає відкритість фінзвітності.
Зв’язок між деякими компаніями часом можна встановити лише через людину, яке веде їхню бухгалтерію. За іншими ознаками юридичні особи інколи здаються не пов’язаними між собою.
Окрім того, репутація відповідального за офіційну звітність компанії впливає на надійність контрагента. Особа, що підписує звітність компанії, може мати низку порушень в минулому, на кшталт господарських правопорушень, підробки документів. Отже, ви також ризикуєте стати жертвою її махінацій.
Сумнівна репутація контрагента і його відповідальних осіб може кинути тінь і на вашу компанію, таким чином привернувши увагу контролюючих органів.
Щоб мінімізувати ризики, бажано знати, хто саме підписав звітність контрагента.
Головний юрист YouControl Надія Чаленко пояснює: "Головний бухгалтер — один із ключових співробітників будь-якої компанії, що має широкий спектр повноважень та дотичний до фінансової сторони її діяльності. Тому перед початком співпраці із тим чи іншим контрагентом слід ретельно перевірити не лише його юридичну особу, її учасників (акціонерів), кінцевих бенефіціарів та керівника, але й головного бухгалтера.
Наприклад, при перевірці може виявитися, що головний бухгалтер контрагента одночасно є бухгалтером значної кількості інших юридичних осіб. Це викликає очевидні питання: наскільки відповідально та професійно ведуться ці компанії, чи немає між ними прихованих зв’язків? У разі незадовільної відповіді на ці питання, співпраця із таким контрагентом потенційно може загрожувати вам та вашій компанії негативними фінансовими та репутаційними наслідками.
Але не тільки при перевірці контрагента варто придивитися до бухгалтера. Компанії, в яких особа працювала, їхня судова історія та фінансові звіти також можуть свідчити про рівень професійності, сильні сторони та помилки. Це може стати важливим фактором при розв’язанні питання про прийняття того чи іншого кандидата на роботу".
І це лише кілька очевидних прикладів, коли ретельна перевірка інформації про головного бухгалтера є важливою і може вберегти компанію від помилок та можливої шкоди.
За правилами, звітність підприємства має підписувати керівник (або уповноважена ним особа) та бухгалтер або особа, яка відповідає за ведення бухгалтерського обліку. На практиці керівник компанії часто вказує своє ПІБ у звітності, де має бути ПІБ бухгалтера або особи, яка відповідає за ведення бухгалтерського обліку, у зв’язку з тим, що на нього можуть бути покладені обов’язки ведення бухгалтерського обліку.
ПІБ головного бухгалтера або особи, уповноваженої підписувати звітність компанії, вказується в огляді досьє юридичної особи:
ПІБ є активним посиланням, натиснувши на яке ви можете перевірити зазначену фізичну особу і побачити, зокрема, інші пов’язані з нею компанії, ФОП, громадські організації.
Також дані головних бухгалтерів та осіб, які уповноважені підписувати звітність, додані:
Окрім цього, інструмент "Зв’язки PRO" також показує ПІБ бухгалтерів, яке відображається в категорії "Керівники" разом з директорами та підписантами.
Інформація про головного бухгалтера або іншу особу, уповноважену підписувати звітність компанії, в системі YouControl регулярно оновлюється згідно з оновленнями та уточненнями звітності у джерелах даних.
Які тенденції намітилися у банківському секторі за перше півріччя 2023 року — читайте тут. Як російський бізнес представлений в Україні та інших країнах — читайте тут. Матеріал команди «YouControl» про гральний бізнес в Україні — читайте тут. Як українки підтримують бізнес-середовище під час війни — дізнайтеся тут. Понад 270 українських компаній є співвласниками російських підприємств, детальніше — тут. Кому належить енергетична інфраструктура України — читайте тут. Як війна впливає на імпорт та експорт України — дізнайтеся тут. Як реєструвався український бізнес у період масованих ударів по інфраструктурі — читайте тут. Про поточну ситуацію та перспективи розвитку ринку IT - читайте тут.
Партнерський матеріал