Перевірка на наявність захисних споруд буде тривати до серпня.
На наявність укриттів в Київській області перевірили понад 700 шкіл та дитячих садочків. Перевірка буде тривати впродовж липня. Про це повідомили у Київській обласній військовій адміністрації.
Загалом є укриття в 402 школах та садочках. «У пристоличному регіоні вже перевірили 322 дитсадки на наявність захисних споруд. Із них 162 мають облаштовані укриття. Ще у 108 – відсутні приміщення, що можуть використовуватися як сховища. У решті закладів тривають роботи з облаштування укриттів. Також в області вже перевірили 443 школи. На сьогодні укриття готові до використання у 240 закладах загальної середньої освіти. У 137 наразі тривають роботи з облаштування», - йдеться у повідомленні.
За інформацією військової адміністрації, до процесу обстежень були залучені спеціальні комісії. Серед членів комісії – представники Державної служби України з надзвичайних ситуацій, Держпродспоживслужби, Національної поліції України та районних служб цивільного захисту.
«Разом з тим, у частині шкіл відсутні будь-які приміщення, які можна переобладнати під укриття. У такому випадку, органи місцевого самоврядування розглядають можливість підвезення учнів цих закладів до найближчих шкіл з обладнаними сховищами», - повідомили в адміністрації.
Фінальний звіт щодо готовності шкіл до офлайн-навчання прозвучить в серпні на засіданні Київської обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.
Інформатор Гроші писав, що на 1 вересня в школах та садочках Києва мають з’явитися укриття. Для цього депутати узгодили провести інвентаризацію приміщень для облаштування найпростіших укриттів, порахувати скільки може коштувати їх ремонт та затвердити кошторис.
Також на сесії міської ради узгодили, що потрібно створити запаси матеріалів, обладнання, інструменту, води та медичних засобів, які можуть бути потрібні в укриттях.
Крім того, 12 липня на сайті міської ради Києва був опублікований проєкт рішення щодо створення комісії з питань захисних споруд. Планується, що впродовж півроку вона буде займатися:
Автор проєкту рішення – депутат фракції «Слуга народу», заступник голови комісії Київської міської ради з питань архітектури, містобудування та земельних відносин Микола Конопелько пропонує свою кандидатуру на голову комісії. До її складу можуть увійти:
У пояснювальній записці написано, що проект рішення потребує додаткового фінансування з бюджету.
Олена Скобцева