Справа на 112 млн грн: суд у Києві продовжив перебування екснардепа Скуратовського під вартою

Справа на 112 млн грн: суд у Києві продовжив перебування екснардепа Скуратовського під вартою

Вищий антикорупційний суд (ВАКС) продовжив перебування під вартою колишнього народного депутата України від Радикальної партії на 2 місяці. Прокурори підозрюють екснардепа від РПЛ у заволодінні правом вимоги банківської установи на 128 млн грн у справі про будівництво. В чому підозрюють Скуратовського — детальніше читайте в матеріалі.

Про це повідомила пресслужба Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП). За клопотанням Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) колишньому народному депутату продовжили строк арешту до 9 жовтня (було 10 серпня). Альтернативою суд визначив сплату 16 млн грн застави.

У січні 2023 року застава для колишнього соратника Олега Ляшка Сергія Скуратовського складала 40,26 млн грн. Але поступово стає меншою, поки він перебуває під вартою. Підозру Скуратовський отримав у грудні 2022 року. На початку січня 2023 року його заарештували.

Сергій Скуратовський був народним депутатом України від Радикальної партії Олега Ляшка (2014-2019) та головою Київської обласної організації Радикальної партії. Раніше він був депутатом Київської обласної ради від партії "Фронт змін" (2010-2014) та депутатом Києво-Святошинської районної ради Київської області (2006-2010).

За версією слідства, у 2019 році Скуратовський, будучи фактичним власником низки фірм, здійснював забудову земельної ділянки на околиці Києва. При цьому будівництво було розпочато ще у 2012 році. Будівництво проводилося за кредитні кошти у розмірі понад 200 млн грн під заставу збудованого в майбутньому багатоквартирного житлового комплексу, земельних ділянок та низки особистих порук (в тому числі й самого народного обранця). Згодом НБУ визнав неплатоспроможним банк, який видавав кредит.

Аби не віддавати борг та отримати можливість продати збудовані квартири, наприкінці 2018 року – середини 2019 року нардеп організував схему. З метою уникнення іпотечних зобов'язань та отримання можливості продати збудовану житлову нерухомість народний депутат із залученням начальника відділення Головного слідчого управління СБУ (на теперішній час особа обіймає керівну посаду в Центральному апараті ДБР), керівника підрозділу АРМА, керівництва державного підприємства «Сетам», а також оцінювачів організував протиправне відчуження права вимоги банківської установи через відповідне Нацагентство та держпідприємство. Ці 7 осіб також є підозрюваними у справі.

Згодом НБУ визнав неплатоспроможним банк. Відповідно кошти мала отримати держава. Група спільників використовувала підроблені офіційні документи, надавала та отримувала неправомірну вигоду. Завдяки чому врешті домоглися викупу вказаної нерухомості за заниженою вартістю на підконтрольну фірму. Право вимоги на 128 млн грн було продано всього за 16 млн грн. Надалі права вимоги були продані іншій підконтрольній депутату фірмі. Своїми діями вони завдали збитків банку на 112 млн грн.

В НАБУ зазначають, що цей аукціон відбувся незаконно, без належного рішення суду про надання дозволу на продаж, а також без звіту про оцінку. Після визнання переможця торгів працівник СБУ забезпечив скасування арешту на права вимоги, який сам же й ініціював. За даними НАБУ, народний депутат забезпечив фінансування цієї схеми – від придбання компаній до оплати оцінникам, та надавав вказівки учасникам цієї організованої групи. Скуратовський також був підозрюваним в іншій справі: не задекларував майна на 50 млн грн, коли був народним депутатом, але ту справу закрили.

Фігурантам справи слідчі повідомили про підозру за ч. 5 ст. 191 (привласнення майна), ч. 3, 4 ст. 358 (підроблення документів), ч. 3 ст. 368 (отримання хабаря), ч. 3 ст. 369 (надання хабаря) Кримінального кодексу України. Нагадуємо, що згідно з ч. 1 ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду. Тому колишній депутат та його спільники у цій справі поки що у статусі підозрюваних.

Раніше ВАКС залишив під вартою колишнього голову Державної фіскальної служби Романа Насірова у справі про отримання хабаря на 722 млн грн. Як депутат з Сумщини ошукав українців через колцентри у Дніпрі та Києві на 10 млн грн, і про кого йде мова — читайте тут. Водночас нещодавно вийшов з-під варти колишній голова села Гатне на Київщині, якого підозрюють у крадіжці 27 млн грн на будівництві дитячого садка.

Дмитро Чернишов

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.