Справу про привласнення 1,2 млрд грн щодо Бахматюка розглядатимуть у Києві заочно

Справу про привласнення 1,2 млрд грн щодо Бахматюка розглядатимуть у Києві заочно

Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду (ВАКС) дозволила заочне розслідування стосовно Олега Бахматюка у справі про заволодіння коштами стабілізаційного кредиту на 1,2 мільярда гривень. Ці кошти були виділені ВіЕйБі Банку Національним банком України. Щодо Бахматюка заочно розглядається й інша справа - про можливий хабар у 722 млн грн екс-голові Державної фіскальної служби Роману Насірову

За словами співрозмовників видання "Слово і діло", слідчий суддя антикорупційного суду відмовив у задоволенні клопотання про заочний розгляд справи. Тому прокурор САП подав скаргу на це рішення і 10 травня АП ВАКС дозволила заочне розслідування стосовно Бахматюка. Також Апеляційна палата розглядає скаргу САП на рішення про відмову в заочному розслідуванні стосовно сестри Бахматюка Наталії Василюк. Розгляд скарги триває вже понад пів року через неявку захисника за призначенням.

НАБУ раніше повідомило про підозру Бахматюку. Також його оголосили в розшук. Пізніше олігарха заочно взяли під варту. Слідство з'ясувало, що в жовтні 2014 року ВіЕйБі Банк, віднесений до категорії проблемних банків, звернувся до НБУ з клопотанням надати йому стабілізаційний кредит під заставу нерухомого майна. Хоча ВіЕйБі Банк не подав всіх необхідних для цього документів (як програму фінансового оздоровлення банку, спрямовану на вирішення впродовж терміну користування стабілізаційним кредитом проблем ліквідності, поліпшення структури активів, дохідності, рентабельності тощо), правління Нацбанку всупереч вимогам законодавства надало позитивну відповідь.

При цьому вартість нерухомості, переданої в заставу НБУ, завищили майже у 25 разів шляхом складення підроблених звітів про оцінку. Експертиза під час досудового розслідування встановила, що реальна вартість заставленої нерухомості становить 72,62 млн грн попри 1,8 млрд грн, заявлених ВіЕйБі Банком. Водночас, знаючи про завищену вартість заставного майна та відсутність усіх необхідних документів, службові особи НБУ надали 1,2 млрд грн стабілізаційного кредиту ВіЕйБі банку. Це на додачу до раніше вже отриманих від Нацбанку та неповернутих 3 млрд грн кредитів. За 40 днів по тому, у листопаді 2014 року, НБУ визнав ВіЕйБі Банк неплатоспроможним.

Стабілізаційний кредит у 1,2 млрд грн, отриманий від НБУ терміном на 2 роки, ВіЕйБі Банк не повернув. Водночас адвокати Бахматюка стверджують, що дві інші офіційні експертизи підтвердили правомірність оцінки заставного майна ВіЕйБі Банку. А обставини отримання третьої, яку використовує НАБУ, встановлюють слідчі Державного бюро розслідувань за фактом складання можливого завідомо неправдивого висновку експертом.

[embed][/embed]

Детальніше про справу Бахматюка-Насірова і хабар на 722 млн грн - читайте тут.

Дмитро Чернишов

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.