Суд дозволив збудувати багатоповерхівки біля музею Пирогово у Києві

Суд дозволив збудувати багатоповерхівки біля музею Пирогово у Києві

Це стало можливим завдяки рішенню Північного апеляційного господарського суду (м. Київ). Суд задовольнив скаргу Агрокомбінату «Хотівський» та повернув їм землю, яку вони хочуть використовувати для забудови. Детальніше про цю історію і суддів розповів урбаніст та юрист Дмитро Перов.

Як повідомив Дмитро Перов, Північний апеляційний господарський суд дав можливість забудови земель історико-культурного призначення Музею «Пирогово». Відповідне рішення по закінченню робочого дня прийняла колегія за головування Ірини Іоннікової. Суд апеляційної інстанції задовольнив скаргу Агрокомбінату «Хотівський» щодо скасування рішення Господарського суду м. Києва про поновлення провадження у справі щодо незаконної реєстрації цих земель за «Хотівським».

Це підприємство згадується в поняттєвих угодах забудовника Дениса Комарницького. «Зокрема, якщо вірити матеріалам ноутбука Комарницького – таке рішення суду коштувало забудовнику 50 тисяч доларів», - пише Перов. Йдеться про ділянку на 16 гектарів. У 2020 році забудовники вже знищили частину лісу – так розчищали територію для майбутнього будівництва.

План забудови охоронних земель. ФОТО від Дмитра Перова
План забудови охоронних земель. ФОТО від Дмитра Перова

Компанія-забудовник – агрокомбінат «Хотівський», який не займається вирощуванням сільгоспкультур щонайменше 15 років. На землях музею у Пирогові заплановано будівництво 12 будинків від 9 до 12 поверхів. «Комбінат» пов’язують із бізнесменами Василем Хмельницьким та Андрієм Івановим, що переїхали в Україну з Санкт-Петербурга в 1990-х. Партнери створили девелоперську компанію UDP, яка реалізувала житлові комплекси й торговельні центри в Києві, зокрема ЖК Новопечерські Липки, ТРЦ Ocean Plaza та інші.

У 2003 році Київрада оформила на агрокомбінат право оренди кількох ділянок загальною площею понад тисячу гектарів у Голосіївському районі, переважно на території Феофанії та Пирогова, зонах охоронюваного ландшафту. Згодом міська рада розірвала низку договорів із компанією, однак в оренді все ще лишаються десятки гектарів. Торік одну з орендованих ділянок площею 24,5 гектара прокуратурі вдалося повернути в комунальну власність. У 2021 року прокуратура повернула 1,2 гектара землі, якою без відповідних документів користувалася приватна компанія.

«Ця ділянка відноситься до охоронюваної зони національного музею народної архітектури та побуту України, який є унікальною етноландшафтною експозицією. На цій території забороняється будь-яка діяльність, яка може негативно впливати на стан історико-культурних комплексів і об'єктів або перешкоджати їхньому використанню за цільовим призначенням», - йшлося у повідомленні Офісу Генпрокурора.

Агрокомбінат «Хотівський» планує забудувати ділянку площею 16,0345 гектара по вул. Академіка Заболотного, оскільки на неї вже видані Містобудівні умови та обмеження (МУО) на будівництво висотного ЖК. При цьому, як стверджують активісти, документи видані під нечинний договір оренди, який, до того ж укладений для товарного сільськогосподарського виробництва.

А судді хто?

Як зазначив Дмитро Перов, у 2020 році Служба безпеки України порушила кримінальне провадження проти Ірини Іоннікової. Справа стосувалася списання боргів перед держкомпанією «Нафтогаз». Крім того, ця ж колегія суддів (Іоннікова, Разіна, Тарасенко) передавала під забудову Екопарк Совські ставки, Садибу Дмитрієва, легалізувала Будинок-Монстр на Подолі.

Трійка суддів
Трійка суддів

Довідково. Агрокомбінат «Хотівський» існує з 2000 року. Директор – Валерій Шовкун. «Комбінат» на 50% належить фірмі ТОВ «Земельний центр». Її аналітична платформа Youcontrol відносить до бізнес-групи Ufuture Василя Хмельницького та Андрія Іванова (кінцевим власником через кіпрський офшор вказано Тейм Валері з Кіпру). Ще 43,4% «Агрокомбінату» належить Олегу Ладіку. І 6,6% належить Віталію Вербі. У 2020-2021 роках серед бенефіціарів «Хотівського» був чоловік народної депутатки від «Слуги народу» Олени Шуляк.

[embed][/embed]

Нагадаємо, влада Києва витратить 70 млн грн на автошляхи у парку Осокорки.

Дмитро Чернишов

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.