Суд списав 4,3 мільярди гривень боргу перед ПриватБанком компанії Коломойського

Суд списав 4,3 мільярди гривень боргу перед ПриватБанком компанії Коломойського

Через нестачу майна суд «пробачив» борг перед держбанком.

На початку липня 2022 року Господарський суд Дніпропетровської області затвердив ліквідаційний баланс та ліквідував фірму з іноземними інвестиціями, яка пов’язана з Ігорем Коломойським -  «Новофарм». Про це повідомляє сайт Finbalance.

Загальний обсяг вимог кредиторів до компанії, які визнав суд, становив 10,44 млрд грн. Під час ліквідаційної процедури була погашена заборгованість на 2,7 млн грн. Загалом, ПриватБанк вимагав виплатити 4,05 млрд грн (4 черга) та 276,3 млн грн (6 черга). Але суд вирішив, що згідно з ч.7 ст. 64 Кодексу України з процедур банкрутства непогашені вимоги вважаються погашеними - у зв`язку з недостатністю майна.

Нагадаємо, що перед націоналізацією, 16 грудня 2016 року, ПриватБанк відкрив кредитну лінію для «Новофарм» із лімітом 3,2 млрд грн. Але вже в квітні минулого року фірму було визнано банкрутом.

По іншій справі державний банк у суді домігся виплати 4 млрд грн від «Новафарм» та компанії Pointex Sale LLP. Банк отримав наказ про примусове виконання. Але питання – чи були виплачені ці кошти.

Відомо, що у січні-лютому 2021 року Господарський суд Дніпропетровської області відкрив провадження в справах про банкрутство 12 агрокомпаній, які заборгували ПриватБанку 2,6 млрд грн та які пов’язували з «приватівцями». Серед цих компаній є і «Новофарм».

Прочитати про поновлення у судах справ щодо націоналізації ПриватБанку можна за посиланням.

Олена Скобцева

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.