Суд у Києві продовжив на 2 місяці підписку про невиїзд забудовнику Микитасю

Суд у Києві продовжив на 2 місяці підписку про невиїзд забудовнику Микитасю

Вищий антикорупційний суд продовжив до 8 листопада підписку про невиїзд скандальному забудовнику Максиму Микитасю. Колишній депутат Верховної Ради України пропонував хабар меру Дніпра Борису Філатову за отримання підряду на будівництво метро у Дніпрі. За це Микитась і став підсудним останнього разу. 

За клопотанням прокурора Спеціалізованої антикорупційної прокуратури суд продовжив обов'язки екснардепу Максиму Микитасю. Він має прибувати на вимогу; не відлучатися за межі міста Києва та Київської області; повідомляти про зміну місця проживання та роботи; утримуватися від спілкування з мером Дніпра Борисом Філатовим та іншими свідками; здати на зберігання закордонні паспорти та носити електронний браслет. Нагадуємо, Микитася було затримано у жовтні 2022 року за підозрою у спробі підкупити мера Дніпра Бориса Філатова.

21 липня 2023 року колишній топменеджер держкомпанії "УкрБуд" Максим Микитась вийшов з-під варти, сплативши заставу 20 млн грн. Він перебував у СІЗО через те, що обіцяв 220 млн євро (або 10% від суми потенційного контракту) хабаря меру Дніпра за отримання підряду на будівництво метро у Дніпрі без конкурсу. Кошти обіцяв надавати частинами впродовж дії проєкту – до 2027 року. Фінансування за проєктом здійснюється коштом кредиту Європейського банку реконструкції і розвитку. До початку повномасштабного вторгнення роботи у Дніпрі з будівництва метро виконувала турецька компанія Limak, але вона припинила свою роботу у Дніпрі. Тому Микитась сподівався отримати місце "турків".

Вищий антикорупційний суд замкнув Микитася під арешт з можливістю внесення заставу у розмірі 260 млн гривень. Вже у листопаді 2022 року цю суму зменшили до 100 млн гривень, а згодом до 40 млн грн. 11 липня цього року ВАКС зменшили суму застави до 20 млн грн. Стільки й сплатили за заставу.

Відомо, що окрім спроби дати рекордний хабар, Микитася також обвинувачують у заволодінні  81 млн гривень коштів, що належали Нацгвардії. Колишній депутат у змові з екскомандувачем Нацгвардії Аллеровим “зекономив” на квартирах для військових НГУ. Слухання по цій справі теж проходять у суді.  А у 2016-2019 роках Максим Микитась був народним депутатом України у Верховній Раді від Чернігова.

Нагадуємо, у ВАКС розглядають справу колишнього народного депутата від Радикальної партії Сергія Скуратівського у справі про заволодіння права вимоги банківської установи на 128 млн грн. А чим у ВАКС закінчилася справа колишнього заступника міністра екології Дмитра Мормуля, підозрюваного у розкраданні 32 млн грн — читайте тут. А ще у ВАКС залишається справа про отримання хабаря на 722 млн грн колишнім головою Державної фіскальної служби України Романа Насірова.

Дмитро Чернишов

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.