Кого звільнили за прогули або крадіжки на роботі, підвищення не отримають.
Мінімальний розмір допомоги по безробіттю зріс від 2 500 до 3 600 грн для деяких категорій населення. Нові правила нарахування почали діяти з 1 жовтня.
Про це повідомив Кабмін із посиланням на постанову Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.
Нововведення стосується:
Молодь до 35 років, яка не має страхового стажу, як і раніше отримує 1 500 грн. Такий мінімальний розмір допомоги виплачують також отримують тим, кого звільнили за окремими статтями трудового законодавства:
«Під час дії воєнного стану тривалість виплати допомоги по безробіттю не може перевищувати 90 календарних днів, а особам передпенсійного віку — не більше 360 календарних днів», - нагадали в уряді.
Кожен українець, який залишився без роботи, має право на отримання державної допомоги по безробіттю. Подати заяву на отримання послуги заявник може особисто чи заповнивши заяву на отримання послуги онлайн за цим посиланням.
Розмір допомоги по безробіттю залежить від наявного страхового стажу (як загального, так і протягом 12 місяців, що передують реєстрації як безробітного), розміру заробітної плати, тривалості безробіття та статті звільнення.
«У період воєнного стану допомога по безробіттю призначається з першого дня після дня надання статусу безробітного», - йдеться у повідомленні на сайті Дія.
Відмовити у виплаті допомоги можуть:
У будь-якому випадку можна звернутися зі скаргою до суду.