"Тисяча Зеленського": уряд ухвалив рішення про виплату

Українці, які не мають доступу до "Дії", зможуть отримати 1 тисячу гривень від Зеленського через відділення "Укрпошти".

"Тисяча Зеленського": уряд ухвалив рішення про виплату
Кошти на допомогу братимуть з Фонду безробіття

Кабмін ухвалив рішення з 1 грудня запустити програму зимової "єПідтримки". Згідно з нею, кожен українець зможе отримати тисячу гривень для оплати українських послуг і товарів.

Про це 15 листопада заявив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль, повідомив сайт "Економічна правда". 

"Сьогодні (15 листопада - ред.) ухвалюємо рішення, яке є частиною зимової підтримки українських родин. За ініціативи президента Володимира Зеленського з 1 грудня кожен українець та кожна українка отримають тисячу гривень для оплати українських послуг і товарів", - повідомив він.

За словами Шмигаля, уряд ухвалив порядок реалізації цього проєкту: визначатимуть, як, де і коли можна отримати кошти та куди можна буде їх витратити.

"Оскільки програма стосується не лише дорослих, але й дітей, то визначаємо також, як один із батьків зможе замовити виплату для своєї дитини", - продовжив Шмигаль.

Прем’єр-міністр розповів, куди можна витратити кошти:

  • на ліки, книжки, одяг, автобусні та залізничні квитки, на оплату комунальних послуг,
  • на підтримку української армії через перерахунок коштів на благодійні рахунки Сил безпеки та оборони або волонтерського фонду.

Нагадаємо, що українці, які не мають доступу до "Дії", зможуть отримати допомогу через відділення "Укрпошти".

Звідки братимуть кошти

Кабмін розраховує взяти кошти на "тисячу Зеленського" з Фонду безробіття. Про це 12 листопада заявила голова бюджетного комітету Роксолана Підласа в інтерв'ю Forbes Ukraine

"Пропозиція уряду – поки що розраховувати на гроші від Фонду безробіття. На початку 2024 року цей фонд перерахував 10 млрд грн у спецфонд державного бюджету для виконання програм Мінекономіки на підтримку бізнесу", - розповіла Роксолана Підласа.

Підласа зазначила, що ці 10 млрд грн у бюджеті 2024 року розподілили на програми компенсації вартості купівлі сільгосп техніки та обладнання вітчизняного виробництва (1 млрд грн), індустріальні парки (1 млрд грн), "інвест-няні" (3 млрд грн), компенсацію витрат за гуманітарне розмінування (2 млрд грн) і національний кешбек (3 млрд грн).

З 10 млрд грн залишилися невикористаними 9,3 млрд. З цих коштів покриватимуть "тисячу" до кінця 2024 року. 

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube