Топ найкращих банків України за даними YouControl: у лідерах Приват, Райффайзен та Укрсіббанк

Сервіс YouControl презентував оновлений фінансовий скоринг банків України за 2 квартал 2024 року.

Топ найкращих банків України за даними YouControl: у лідерах Приват, Райффайзен та Укрсіббанк
Оцінювали 40 банків

Аналітики YouControl склали рейтинг найкращих банків на основі інструменту FinScore, який допомагає оцінити фінансову надійність банків. Цей індекс базується на 25 індикаторах. Методика ґрунтується на розрахункових фінансових індикаторах, які вираховуються на основі відкритих даних 40 українських банків.

Найвищий індекс FinScore “A” свідчить про мінімальну ймовірність настання несприятливих фінансових наслідків. На цей раз його отримали 12 банків. З них 11 — з іноземним капіталом SEB, Citi, ING, KredoBank, Credit Agricole Ukraine, OTP Bank, Україна, UKRSIBBANK BNP Paribas Group, ProCredit Bank Ukraine, Raiffeisen Bank - Aval, IdeaBank, ПРАВЕКС БАНК і державний ПриватБанк.

Топ найкращих банків України за даними YouControl: у лідерах Приват, Райффайзен та Укрсіббанк 1

Крім цього в YouControl зробили прогноз курсу гривні до долара та наслідків щодо обмежень переказів від НБУ.

Що буде з гривнею до кінця року

Більшість експертів прогнозують помірну та контрольовану девальвацію гривні у 2024-2025 роках. Але робити прогнози досить важко через непередбачувані фактори, як ринкові макроекономічні чинники чи рішення Нацбанку.

«Нещодавній прогноз ICU очікує обмінний курс 42,6 грн/дол. на кінець 2024 року та 47,7 грн/дол. у 2025-му. Dragon Capital у травні прогнозували 42 грн/дол. до кінця року. Попередні оцінки на початку року були більш оптимістичними», - сказав фінансовий аналітик YouControl Роман Корнилюк.

Чому долар та євро постійно дорожчають

Курс гривні залежить від багатьох факторів: дефіциту валюти на ринку, перевищення імпорту над експортом, проблем на фронті та сплесків панічних настроїв серед населення.

«Натомість позитивний ефект може мати фінансова підтримка від союзників, а також відновлення обсягів експорту та зростання інвестиційної привабливості України», - вважає Корнилюк.

Як зміни валютного курсу впливають на інші банківські послуги

«Якщо гривня дешевшає, вкладники схильні зберігати кошти в доларах та євро. У відповідь банки змушені підвищувати номінальні ставки на гривневі депозити, що веде до зростання процентних ставок за кредитами», - заявив експерт YouControl.

За його словами, попит на кредити у гривні також зростає, адже бізнес і населення сподіваються легко повернути позики знеціненими грошима. Нацбанк намагається контролювати ситуацію, щоб уникнути таких дисбалансів.

Чи вплине обмеження переказів між картками на українців

З жовтня НБУ запроваджує обмеження на перекази між картками (P2P) до 150 тис. гривень на місяць. Це рішення пов'язано насамперед із боротьбою з так званими мережами «дропів», які виводять величезні обсяги коштів з-під пильного ока податкової та держфінмоніторингу.

«Очікується, що ці обмеження не стосуватимуться волонтерів, які будуть ідентифіковані банками. Перекази на рахунки юридичних осіб, таких як благодійні фонди, теж не підпадатимуть під обмеження, оскільки вони належать до іншої категорії — P2B-переказів. Тож на звичайних громадян обмеження не матимуть суттєвого впливу. А от банки втратять частину комісійних, проте загалом фінансова система стане прозорішою та стійкішою», - прокоментував Роман Корнилюк.

Чи безпечно зараз залишати гроші на депозитах

При «базовому сценарії» — цілком безпечно, однак завжди існують ризики (особливо знецінення нацвалюти або ж обмеження у швидкому знятті вкладів).

«Фонд гарантування вкладів надає 100% гарантію для гривневих депозитів під час воєнного стану та 600 тис. гривень після його завершення. Для зменшення ризиків рекомендується диверсифікація заощаджень: тримати частину в гривні, частину в доларах та євро», порадив експерт.

Професіонали фінринку можуть спробувати біржову гру з акціями та цінними паперами на міжнародних майданчиках, хоча це може принести як прибутки, так і втрати.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube