Турецькі інвестиції продовжуються

Компанії готові вкладати в Україну, не чекаючи закінчення війни

Індустрія моди добре розвивається навіть попри війну
Їх цікавить не тільки високотехнологічний сектор та оборонна промисловість

Їх цікавить не тільки високотехнологічний сектор та оборонна промисловість, які високими темпами розвиваються під час війни, а й співробітництво у сфері легкої промисловості та виробництва модних речей. Про це йшла мова під час зустрічі першого віце-прем’єр-міністра України - міністра економіки України Юлії Свириденко із технічним директором та співвласником компанії «Baykar Defence» Халюком Байрактаром та президентом компанії «Trendyol Group» Четіном Чагаляном. Також на зустрічі був присутній міністр з питань стратегічних галузей промисловості України Олександр Камишін.

«Ми вдячні за підтримку та внесок, який надає Туреччина у найважчий для України період, особливо турецькій компанії Baykar, яка виробляє бойові безпілотники Bayraktar. Сьогодні наші пріоритети – залучення інвестицій в Україну для зміцнення обороноздатності країни як в умовах воєнного стану, так і післявоєнного відновлення, що сприятиме економічній діяльності України та сприятиме відбудові та відновленню нашої держави. Перш за все, для України важливі іноземні інвестиції у високотехнологічний сектор та оборонну промисловість. Але не треба забувати й про інші галузі. Адже українські виробники мають збільшувати виробництво та експортний потенціал, щоб виходити на нові ринки», – наголосила Юлія Свириденко.

Під час розмови сторони обговорили хід будівництва заводу з виробництва безпілотників компанії «Baykar Defence» в Україні та перспективи їх виробництва та експорту з використання українських двигунів.

Але не тільки про виробництво військової продукції говорили на зустрічі. Турецька компанія «Trendyol Group» (контролюється китайською компанією Alibaba Group), яка є маркетплейсом, що працює в багатьох країнах ЄС, Туреччині та на Близькому Сході, і спеціалізується у сфері моди та роздрібної торгівлі, планує найближчим часом вийти на український ринок. Така співпраця має стати взаємовигідною, як для турецького аналогу Amazon, який отримає можливість реалізовувати товари в Україні, так і для українських виробників, які зможуть скористатись можливостями популярного маркетплейсу і продавати свої товари на експорт в інші країни.

«Українська індустрія моди добре розвивається навіть попри війну. Для нас дуже важливо надати можливість вітчизняним виробникам і брендам отримати можливості доступу до нових ринків, щоб вони змогли експортувати свою продукцію у ще більшу кількість країн. Тому ми вітаємо майбутню співпрацю турецького та українського бізнесу. Загалом нас цікавить доступ якомога більшої кількості українських компаній на глобальний ринок», – резюмувала Юлія Свириденко.

У Стамбулі віце-прем’єр-міністр з відновлення – міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександр Кубраков зустрівся з міністром торгівлі Туреччини Омером Болатом та міністром транспорту та інфраструктури Туреччини Абдулкадіром Уралоглу. Розмова відбулася в рамках Форуму з відновлення України.

«Разом з представниками наших провідних підприємств транспорту та будівництва – Укрзалізницею, Адміністрацією морських портів України, Державним агентством відновлення – обговорили практичні кроки для залучення турецького бізнесу до відбудови. Говоримо зокрема про розробку пропозицій та проектних рішень для акваторії та морських портів України. Бачимо готовність компаній інвестувати в розбудову морської логістики та інфраструктури. Також – дороги. Турецький бізнес має великий досвід, зокрема у зведенні Запорізького та Кременчуцького мостів і зарекомендував себе як надійний партнер. Готові також до співпраці в разі відновлення авіаруху. Турецькі державні та бізнес-структури мають глибоку технічну експертизу та досвід відновлення інфраструктури після війн в Афганістані та Іраку. Водночас є важлива для нас практика роботи з міжнародними фінансовими інституціями та організаціями. Впевнені, що така взаємовигідна співпраця сприятиме підвищенню експортного потенціалу обох країн, розширенню логістики та зовнішньоекономічних зв'язків. Дякую турецьким партнерам за підтримку», – зазначив Олександр Кубраков.

В рамках форуму була створена Спільна робоча українсько-турецька група з відбудови (Ukrainian-Turkish Reconstruction Task Force). Вона визначила такі пріоритетні напрямки співпраці:

  • відновлення дорожньої інфраструктури та будівництво тимчасових мостів та шляхопроводів на ключових маршрутах;
  • проекти з відновлення та розвитку інфраструктури водного транспорту;
  • захист критичної інфраструктури та відновлення житла;
  • авіація.
Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube