У 2024 році українські виробники забезпечують 70% вартості контрактів на постачання зброї для ЗСУ

Захисникам постачають озброєння, яке пройшло кодифікацію міністерства оборони

У 2024 році українські виробники забезпечують 70% вартості контрактів на постачання зброї для ЗСУ
Вже допущено до експлуатації вогнемет, ефективний у міських боях

Закупівлю зброї для ЗСУ здійснює Агенція оборонних закупівель (АОЗ). Агенція розвиває міжнародну співпрацю в рамках політики прямої взаємодії з виробниками зброї. Вже уклали понад 20 контрактів зі світовими виробниками з 10 країн, переважно з Європи та США.

Про це 7 серпня повідомив заступник міністра оборони Дмитро Кліменков. Він зазначив, що ця частка може змінюватися залежно від потреб та можливостей виробництва. 

Очільниця АОЗ Марина Безрукова підкреслила, що агенція контрактує лише озброєння, яке пройшло кодифікацію міністерства оборони.

«Моя порада виробникам: надавайте ваші вироби військовим, збирайте зворотний зв'язок. Техніка, яка має великий запит на полі бою, значно швидше проходить кодифікацію та потрапляє в перелік», — зазначила Марина Безрукова.

Щодо термінів постачання техніки до бойових підрозділів, очільниця АОЗ пояснила, що це залежить від умов постачання та логістики. Наприклад, закуплені БПЛА DJI Mavic швидко потрапляють на фронт, тоді як виробництво нової техніки потребує більше часу.

Що нового є у захисників

7 серпня стало відомо, що міноборони допустило до експлуатації вогнемет, ефективний у міських боях. 

«Це переносна зброя, призначена для ураження вогневих точок противника, легкоброньованої та автомобільної техніки ворога. Також з вогнемета можна знищувати живу силу ворога за укриттями, перепонами та на відкритій місцевості», - повідомляє пресслужба відомства.

Вогнемет оснащений реактивною гранатою зі спеціальною термобаричною сумішшю. За своєю фугасною дією вибух цієї гранати еквівалентний детонації артилерійському снаряду великого калібру. У місці її влучання з’являється шар вогню об’ємом близько п’ятнадцяти кубічних метрів і утворюється область підвищеного тиску. Температура горіння становить майже 2500 градусів.

Небезпека для живої сили ворога зберігається на відстані понад півсотні метрів від епіцентру вибуху.

Особливо ефективним є використання вогнемета під час штурмових дій в міському середовищі: на ділянках з капітальною забудовою, заглибленими укриттями тощо. Наприклад, ворог, який укрився у цегляному будинку, не матиме шансів на виживання, якщо постріл вогнемета вибухне всередині.

Як повідомляло Головне управління забезпечення супроводження життєвого циклу озброєння та військової техніки, процедура кодифікації, допуску до експлуатації для нового зразка озброєння і військової техніки (ОВТ) спрощена до 10 днів.

«Кодифікований та внесений до штатно-табельного розкладу військових частин зразок ОВТ вітчизняного виробництва дозволено закуповувати за кошти державного бюджету і використовувати у ЗСУ», - йдеться у повідомленні.

Виробники та розробники зразків озброєння та військової техніки із додатковими запитаннями щодо процесу кодифікації виробів можуть звертатися на електронну пошту: mdalc@mil.ua 

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube