У Києві бізнесмен Томаш Фіала ввів в експлуатацію ЖК Obolon Plaza: що з ним не так

У Києві бізнесмен Томаш Фіала ввів в експлуатацію ЖК Obolon Plaza: що з ним не так

Під час війни, користуючись спрощенням адміністративних процедур, окремі бізнесмени не припиняють будівництво. Скандальний ЖК Obolon Plaza, який почали зводити у 2019 році, здали в експулатацію. Він знаходиться на перетині Оболонського проспекту з вулицею Героїв полку «Азов» (колишня вул. Маршала Малиновського). Кінцевим власником проєту чесько-український бізнесмен Томаш Фіала. Які скандали пов’язані з будівництвом та що буде всередині ЖК – читайте у матеріалі.

Як зазначається, у новому ЖК перші 4 поверхи займуть торгові приміщення та бізнес-центр. На 2 поверсі є тераса з дитячим майданчиком та ландшафтним дизайном. З 5го по 15й поверх розташовується 71 квартира, включачи пентхаузи. Вартість 1 кв. м житла у цій новобудові сягає 100 тис. грн – вдвічі дорожче, ніж в середньому по Києву. Адреса – пр. Оболонський, 6А.

При цьому, як зазначають у компанії-інвесторі забудови Dragon Capital, вже понад 80% житлової та торгової нерухомості у новому ЖК мають своїх покупців. Також інвесткомпанія підкреслює, що будинок буде на 40% більш енергоефективним порівняно з іншими новобудовами столиці. Для мешканців комплексу облаштовано власну спортивну залу, дитячу ігрову кімнату та підземний паркінг на 5 машиномісць.

ЖК Оболонь Плаза на ексізі (комерційна та ділова частина)
ЖК Оболонь Плаза на ексізі (комерційна та ділова частина)

Якщо відійти від офіційних релізів та радості забудовників, то з 2019 року слідчі Оболонського райвідділку поліції розслідували кримінальне провадження за фактом самоправства. Ділянка на 0,26 гектара (де і розташований нині побудований ЖК Оболонь Плаза) з 2006 року знаходилася в оренді ТОВ «Силлур» (зараз кінцевий власник – Томаш Фіала). З початку 2020 року Київська місцева прокуратура №5 проводила експертизи з питань землеустрою та будівництва. Також у 2020 році було відкрито кримінальне провадження, за яким чиновників з «Київзеленбуду» підозрювали у привласненні бюджетних коштів на будівництві цього ЖК, однак ця справа так і повисла у судах.

Раніше тут знаходився ринок, який знесли вносі тракторами у грудні 2016 року. У 2016 році депутати Київради змінили цільове призначення ділянки з будівництва і обслуговування «ділового центру багатофункціонального призначення» на «житлово-діловий центр багатофункціонального призначення». Після цього на той час нардеп і радник Віталія Кличка Дмитро Білоцерківець повідомив, що на місці ринку буде сквер. Водночас у червні 2018 року департамент містобудування та архітектури КМДА погодив початок житлової забудови для ТОВ «Силлур» на цьому місці. Хоча це суперечило Генплану Києва, згідно з яким дана ділянка – територія громадських будівель та споруд, частково територія вулиць та доріг. Тобто не призначена для будівництва житлової нерухомості. У лютому 2020 року «Силлур» отримав дозвіл на будівництво від Державної архітектурно-будівельної інспекції.

Ринок на Оболоні, знесений у грудні 2016 року
Ринок на Оболоні, знесений у грудні 2016 року

Новий ЖК розташований впритул до одного з виходів зі станції метро «Оболонська». Людям під час будівництва доводилося пробиратися до метро через незручні металеві загорожі. І поки не зрозуміло, як люди будуть користуватися метро. На ескізі вгорі вхід у метро входив до складу компексу, але на практиці розташований нерзучно поруч. Також відкрите питання паркування. Забудовники зазначали, що для цього ЖК передбачається підземний паркінг на 45 автомобілів та 4 мотоцикли, а також гостьовий паркінг на 21 авто на вулицы. І ще є парковка на вулиці неподалік від будинку. Але все одно це мало для 71 квартири та бізнесу, який працюватиме на нижніх поверхах.

ЖК ще на етапі будівництва заважав входити у метро. ФОТО: Главком
ЖК ще на етапі будівництва заважав входити у метро. ФОТО: Главком

Нагадуємо, Укрексімбанк продав торгівельний центр «Дивосвіт» на Оболоні поруч з ЖК Obolon Plaza.

Валерій Магланович

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube