У Києві на Троєщині виставили на продаж сучасну школу: скільки вона коштує

У Києві на Троєщині виставили на продаж сучасну школу: скільки вона коштує

У Деснянському районі столиці продається будівля Міжнародного ліцею «ГЛОБУС» з усім майном. Також він відомий як Cambridge International School Globe Ukraine та Globe International Lyceum. Адреса – вулиця Миколи Закревського, 42. Не так нодав школу визнавали однією з найкращих в Україні. Продавець – націоналізований тепер «Промінвестбанк», який належав росіянам. Скільки коштує школа, що продається разом з нею та чим вона відома – читайте у матеріалі.

Школу виставили на продаж на аукціоні у системі ProZorro.Sales. Стартова ціна – від 217 млн 200 тис. 944 грн. В ході торгів ціна може зрости. Якщо продати цього разу не вийде, ціну будуть знижувати. Заявки припинять приймати від потенційних покупців 18 жовтня о 20:00. Аукціон проведуть 19 жовтня.

Площа будівлі становить 9 тис. 29 кв. м, у школі є діючий басейн. За оцінкою, проведеною у квітні, сама будівля коштує 173 млн 258 тис. 986 грн. Разом з будівлею школи продається 4566 одиниць інвентарю (який оцінюється у 1 млн 783 тис. 268 грн). Школа оснащена всім необхідним на вищому рівні. До інвентарю входять, серед іншого:

  • підлогомиюча машина,
  • сейфи,
  • комплекти меблів (для їдальні, вчительської, бібліотеки та інших кабінетів),
  • проектори,
  • інтерактивні дошки,
  • різні меблі (для залу засідань, актового залу, роздягальні, підсобних кімнат, для відпочинку дітей, для навчальних класів тощо) та дошки,
  • електроплита, подвійна блинниця та посудомийка,
  • мікрофони,
  • магнітофони/музичні центри,
  • ноутбуки,
  • телевізори, принтери, багатофункціональні пристрої,
  • шафи для книг і одягу,
  • підручники та навчальні матеріали і моделі,
  • пральні машини і сушильна машина,
  • інтерактивні планшети,
  • камери відеоспостереження та багато чого іншого.

Крім зазначеного інвентарю продаються і корпоративні права на школу на 10 тис. грн. За даними з реєстрів, приватна організація «ЗАКЛАД ЗАГАЛЬНОЇ СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ „МІЖНАРОДНИЙ ЛІЦЕЙ ГЛОБУС“» М. КИЄВА була заснована у 2013 році. До 2020 року заклад освіти називався Міжнародна школа «Глобус», а до 2017 року – «Російсько-українська гуманітарна гімназія».

Міжнародний ліцей "Глобус". ФОТО: wikimapia.org
Міжнародний ліцей "Глобус". ФОТО: wikimapia.org

Нинішній власник Міжнародного ліцею «Глобус» – ПАТ «Акціонерний комерційний промислово-інвестиційний банк» («Промінвестбанк»). Всі останні роки банк виступав основним інвестором для навчального закладу, який йому і належав. Наразі «Промінвестбанк» знаходиться у стадії ліквідації та продає все своє майно. Банк на понад 99% належав російській державній корпорації «ВЕБ.РФ» («Внешэкономбанк»). Зазначимо, що попри все, заклад продовжує роботу та надання якісної освіти дітям.

Чим відомий ліцей?

Приватну гімназію відкрили у 2013 році на замовлення банку, у якого раніше знаходилося відділення поруч. Гімназія була розрахована на 200 учнів.  На відкритті навіть був присутній тодішній міністр освіти України Дмитро Табачник, його колега з росії Дмитро Ліванов, посол тодішній росії Михайло Зурабов. Спочатку навчання велося російською мовою. З 2017 року заклад освіти почав відходити від закладеної раніше концепції, хоча власником залишався російський державний банк.

У 2017 році Асамблея ділових кіл України визнала Міжнародну школу "Глобус" кращим навчальним закладом України та нагородила сертифікатом «Золотого символу якості національних товарів і послуг». У ліцеї (перейменували зі школи у ліцей у 2020 році) навчання проводиться з підготовчих класів (для дітей від 5 років) та в рамках середньої освіти – з 1 по 11 класи. У 2018 році школа пройшла акредитацію іноземної програми Cambridge International Examinations і стала третьою, акредитованою за цією програмою в Україні.

Основною іноземною мовою у закладі є англійська (на ній і ведеться викладання частково). Також викладають російську, німецьку, французьку мови. Навчання одночасно ведеться і за українськими стандартами, і за міжнародними (згідно з Кембріджською програмою). Відповідно у випускників буде більше шансів отримати сприятливі умови для навчання у закордонних закладах вищої освіти та серед роботодавців в інших країнах.

25 лютого, на наступний день після повномасштабного вторгнення, український Національний банк виступив із заявою, що банки держави-агресора більше не працюватимуть в Україні. Разом із резервним банком ліцензії лишився «Промінвестбанк». 11 травня Рада нацбезпеки і оборони України ухвалила рішення про націоналізацію «Промінвестбанку» та конфіскацію його майна.

Ми писали, що банк продає також свій центральний офіс на вул. Софіївській, 9. Однак покупців поки не знайшлося.

Дмитро Чернишов

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.