Про це повідомили у Міністерстві розвитку громад, територій та інфраструктури України. Від початку повномасштабної війни офіс агентства у Києві закрили та перенесли до Варшави. У столиці Польщі на його базі було створено центр підтримки українського бізнесу.
Головним напрямом роботи Офісу в Києві стане сприяння виходу польського бізнесу на український ринок, зокрема залучення інвестицій у проєкти відновлення. Так, представники польських компаній зможуть отримати допомогу та інформацію щодо подальшої співпраці. Польське агентство з інвестицій і торгівлі (PAIH) вже створило базу даних польських компаній, які шукають можливості співпраці з українським бізнесом.
У ній розміщено дані щодо понад 2 500 підприємств та організацій. Серед найбільш перспективних напрямків для співпраці польські підприємці називають будівельну та транспортну галузі. Можливості залучення польського бізнесу обговорили Віцепрем'єр-міністр з Відновлення України Олександр Кубраков та Уповноважена з питань польсько-української співпраці Ядвіга Емілевич.
«Для нас важливо розпочати залучення польських компаній до проєктів з відновлення України вже сьогодні. Впевнений, що цьому сприятиме відновлення роботи представництва Польської агенції з інвестицій і торгівлі у Києві, і це є позитивним сигналом для компаній та інвесторів.
Ми вдячні польському Уряду за зацікавленість у проєктах відбудови Харкова. Йдеться, зокрема, про відновлення шкіл, лікарень та іншої соціальної інфраструктури», – заявив віцепрем'єр-міністр з Відновлення України Олександр Кубраков.
За його словами, Україна зі своєї сторони працює над удосконаленням закупівельних процедур згідно з європейськими стандартами та покращенням прозорості та підзвітності процесу відновлення через запровадження системи DREAM. «Польський бізнес буде чітко розуміти, куди, як і наскільки ефективно були витрачені його кошти», – обіцяє Кубраков.
Польське агентство інвестицій та торгівлі (PAIH) — консультативна установа, яка працює у складі групи Польського фонду розвитку під керівництвом Міністерства розвитку і технологій Польщі. Її головним завданням є підтримка польських компаній у їхній міжнародній діяльності та іноземних компаній, які планують розвивати бізнес у Польщі.
Нагадуємо, у 2023 році на зарплати вчителям в Україні скоротили видатки на 20,5 млрд грн (понад 19%) порівняно з 2022 роком.
Дмитро Чернишов