Фонд держмайна України виставив на продаж майновий комплекс державного підприємства «Укроборонресурси». При цьому ціни аж надто занижені. Скільки коштує майно держпідприємства та що продається і чим відомо підприємство – читайте в Інформатор Гроші.
Оголошення про продаж опубліковане на платформі ProZorro.Sale. Єдиний майновий комплекс державного підприємства «Укроборонресурси» знаходиться за адресою Саперно-Слобідський проїзд, 3 у Голосіївському районі. Це складські логістичні комплекси площею 4,1617 га.
Стартова вартість майна – від 17 млн 592 тис. 068 грн. Це балансова вартість майна, а не ринкова. Аукціон має відбутися 7 березеня 2023 року. Заявки на участь в аукціоні можна подати до 6 березня 2023 року.
На балансі державного підприємства перебувають мережа водопостачання, система газопостачання та система газопостачання топкової. Як зазначає сайт «Наші гроші», стартова ціна аукціону у майже 18 млн грн відповідає 1056 доларам за сотку. Керівництво ФДМУ пояснило, що низькі стартові ціни пояснюються воєнним станом. Мовляв, під час вторгнення законодавство змінили так, що майно на аукціони вже не можна виставляти по оціночній вартості, а тільки по балансовій, яка зазвичай нижча.
Для порівняння: в районі метро «Теремки» продається ділянка площею понад 1 гектар за 47 млн грн, що відповідає 9 тис. 273 дол. за сотку. На Столичному шосе за 1,9 млн дол. продається майже 1,5 гектари, що відповідає 14 тис. дол. за сотку.
«Укроборонресурси» – державне підприємство оборонно-промислового комплексу України. Воно займалося переробкою та утилізацією відходів оборонної промисловості. З 2019 року підприємство входить до переліку малої приватизації Фонду держмайна. До складу майного комплексу входять:
Станом на 31 грудня 2022 року на підприємстві «Укроборонресурси» працювало 11 людей. Основним видом діяльності підприємства є оптова торгівля відходами та брухтом. Воно функціонувало з 1997 року.
За 2022 рік дохід підприємства склав 10 млн 15 тис. грн. За 2021 рік – 20 млн 475 тис. грн. За 2020 рік – 14 млн 399 тис. грн. При цьому підприємство залишалося збитковим та нагромадило борги. Підприємство очолює з 2021 року Едуард Мусієнко.
Яке майно держава може отримати від забороненої Партії регіонів на Київщині і Дніпропетровщині – читайте тут. Як у місті Дніпро ледь не втратили оборонний завод стараннями «регіоналів» – дізнайтеся тут. Нагадуємо, прокуратура повернула землю військового містечка у Києві на 137,8 млн грн.
Дмитро Чернишов