У Київраді хочуть заборонити видобувати пісок на річці Віта: проєкт рішення

У Київраді хочуть заборонити видобувати пісок на річці Віта: проєкт рішення

На сайті Київради зареєстрували проєкт рішення про відмову у наданні спеціального дозволу на користування надрами ділянки «Ольжинська». Автором документа виступає начальник Управління екології та природних ресурсів КМДА Олександр Возний. Чому чиновники проти видобутку піску – дізнайтеся у матеріалі.

Документ зареєстрований 21 грудня. Його вже погодив заступник голови Київської міської державної адміністрації Петро Пантелеєв. Наразі він знаходиться на розгляди постійних депутатських комісій Київради.

Підприємство, яке хотіло займатися геологічним вивченням піску на ділянці «Ольжинська» - це ТОВ «Будпостач-Сервіс». Як зазначають чиновники з управління екології, ця фірма хоче отримати дозвіл на користування надрами на південь і південний схід від острова Ольжин, в акваторії Канівського водосховища. Ділянка «Ольжинська» розміщена в межах загальнозоологічного заказника Гирлова система річки Віта, островів Ольгин та Козачий у Голосіївському районі, оголошеного рішенням Київради ще у 1999 році.

На території цього природного заказника забороняється рубка рослин, видалення захаращеності, полювання та інша діяльність, що суперечить цілям і завданням заказника. На території заказника мешкають занесені у Червону Книгу України: бабка Дозорець-імператор, Сколіа-гігант, ляра анафемська, сфекс рудуватий, джміль вірменський, метелик мнемозина. Гирло ріки також використовується для нересту риб. Острови Козачий та Ольгин використовуються для відпочинку мігруючих птахів. У південній частині острова Козачий є колонія чапель на 100 гнізд. Також там мешкають рідкісні видри, горностаї, лосі, дикі кабани, козулі, сірні зайці, білки, бобри, ласки тощо.

Одним із завдань заказника є збереження природного ландшафту, місць гніздування птахів, помешкань тварин. На території заказника забороняється будь-яка діяльність, яка суперечить його цільовому призначенню. Зокрема, заборонені розвідувальні, підривні роботи, розробка всіх видів корисних копалин, будь-яке порушення ґрунтового покрову та форм рельєфу. Заборонено здійснювати діяльність, яка може принести шкоду заповідному об’єкту. Тому відмова у наданні дозволу на користування надрами на території заказника для ТОВ «Будпостач-Сервіс» сприятиме збереженню природного середовища.

Що відомо про фірму «Будпостач-Сервіс»

Згідно з інформацією з аналітичної платформи Youcontrol, фірма ТОВ «Будпостач-Сервіс» була заснована у 2006 році у Києві. З тих пір керівником є Надія Бондар. У 2006-2009 роках власниками буди Сергій Паладій та Олексій Шевчук, з 2009 року замість Шевчкука 50% у статутному капіталі підприємства належало Шевчук, а у 2019 році вона стала одноосібною власницею. З 2008 по 2013 роки фірма мала ліцензію на внутрішні перевезення вантажів вантажними автомобілями, причепами та напівпричепами. Наразі основним видом діяльності вказано оптову торгівлю деревиною, будівельними матеріалами та санітарно-технічним обладнанням.

Сергій Паладій був депутатом Київської міської ради минулого скликання (2015-2020) від ВО «Батьківщина» від Дарницького району. Надія Бондар була вказана бухгалтеркою приймальні депутата Паладія. Надія Бондар також є директоркою і власницею ТОВ «Торгово-промислова фірма «Борисфен». У 2020 році Сергій Паладій балотувався у Київську міську раду від партії «Європейська солідарність», однак депутатом не став.

Ще у 2007 році Сергій Паладій став власником ТОВ «Гідробудшлях» – компанії, яка займається видобутком піску. У 2010 році громадськість звинувачувала цю компанію у псуванні питної води. Річ у тім, що «Гідробудшлях» видобував пісок в руслі Десни вище водозабірної станції, яка на 60% забезпечує прісною водою Київ, і розширення русла річки, на думку деяких осіб, могло призвести до підмивання берегів і потрапляння у воду ґрунтових порід. Проте, з часом про цей скандал усі забули.

Видання «КиївВлада» писало, що в ході досудового розслідування поліціянти встановили, що директор ТОВ «Фінінтелект-Плюс» Сергій Паладій, діючи разом зі службовими особами ТОВ «Торгово-промислова фірма (ТПФ) «Борисфен», безоплатно використовував ділянку на вул. Будіндустрії, 9-А для провадження господарської діяльності, пов'язаної з вантаженням та вивантаженням піску. Як вважають слідчі, задля оформлення права оренди на цю землю вказані особи незаконно побудували на ній гідротехнічну споруду. Правоохоронці інкримінували фігурантам цього провадження вчинення злочинів, передбачених ч. 4 ст. 197-1 – самовільне будівництво будівель або споруд на самовільно зайнятій земельній ділянці. Як встановили слідчі, на ділянці на вул. Будіндустрії, 9-А, відбувалося перевантаження піску, який ТОВ «Фінінтелект-Плюс» купує у ТОВ «Собі» відповідно до договорів поставки.

Нагадуємо, фірма колишнього заступника прокурора Подільського району Києва Олександра Кобилянського планує видобувати пісок на Либідському родовищі у Голосіївському районі.

Валерій Магланович

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube