У "Київзеленбуд" влаштували неіснуючих робітників та заплатили їм 2 млн грн

У "Київзеленбуд" влаштували неіснуючих робітників та заплатили їм 2 млн грн

Про це стало відомо від пресслужби прокуратури Києва. Колишні керівники підрозділу "Київзеленбуду" у Подільському районі столиці прилаштували на роботу підставних осіб. На цих людей виплачувалася зарплата, проте вони не працювали. Детальніше — у матеріалі Інформатор Гроші.

Ще раз доведено, що "мертві душі" бувають не лише у художній літературі. Як повідомили у прокуратурі, колишньому першому заступнику директора Комунального підприємства "Управління зелених насаджень Подольського району Києва" та двом начальникам дільниць КП УЗН Подільського району Києва повідомлено про підозру. Це комунальне підприємство входить до складу комунального об'єднання "Київзеленбуд" та безпосередньо відповідає за благоустрій та озеленення в одному районі. Наразі обов'язки директора КП УЗН Подільського району очолює Володимир Весьолкін (у статусі в.о. директора) з 11 листопада 2022 року.

За даними правоохоронців, троє посадовців КП УЗН Подільського району фіктивно влаштували на посади озеленювачів 15 осіб. Вказані "озеленювачі" на підприємстві не працювали та не виконували жодних робіт. Натомість отримували зарплату, а посадові особи УЗН Подільського району підписували табелі обліку робочого часу для цих формально присутніх у штаті осіб.

Все це відбувалося з травня 2021 року по жовтень 2022 року. За цей час комунальне підприємство заплатило вигаданим робітникам майже 1,8 млн грн. А ще керівництво комунального підприємства Київради при закупівлі рослинного ґрунту у приватного підприємства за договором підписало видаткову накладну, хоча товар був поставлений не у повному обсязі. На цьому підприємство втратило ще понад 200 тис. грн. Отже, місто втратило більш як 2 млн грн. На той момент підрозділ Київзеленбуду у Подільському районі очолював Василь Бабенюк. У 2020 році на той момент ще керівник комунального підприємства невдало балотувався до Київської обласної ради від партії "УДАР" (а ще у міську раду Сквири), але депутатом не став.

Слідство триває. Займається їм Подільська окружна прокуратура Києва, Подільське управління Національної поліції у Києві, Управління стратегічних розслідувань Нацполіції у Києві. Статті Кримінального кодексу України, за якими оголошено підозру (ч. 4 ст. 191, ч. 1 ст. 366 КК України) передбачають позбавлення волі на 5-8 років з обмеженням права займати певні посади або займатися певною діяльністю протягом 3 років, штрафом до 4 тис. 250 грн (з позбавленням волі до 3 років та забороною обіймати посади/займатися певною діяльністю до 3 років). Зазначимо, що відповідно до Конституції України, особи не вважаються винними, доки їхня провина не доведена у суді.

Нагадуємо, КО "Київзеленбуд" замовив благоустрій парку "Прибережний" на Дніпровській набережній у районі затоки Берковщина. А колишню керівницю "Київзеленбуду" Наталію Бєлоусову оголосили у міжнародний розшук через її ймовірну причетність до розкрадання 115 млн грн. Скільки та хто міг вкрасти на роботах у Куренівському парку — читайте тут.

Дмитро Чернишов

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube