У патронатне виховання внесені суттєві зміни

Читать на русском

Заплановані збільшення грошової винагороди, оплачуваний помічник та ФОП

Читать на русском
Патронатний вихователь може працювати або як фізична особа, або як ФОП
З 1 липня вихователі отримуватимуть на рівні 3 мінімальних зарплат на місяць

Заплановані збільшення грошової винагороди, оплачуваний помічник та ФОП

Патронат над дитиною — це професійна послуга. Патронатний вихователь забирає до себе на тимчасове виховання дітей, чиї сім’ї опинилися в складних життєвих обставинах і не можуть про них дбати. А помічник вихователя допомагає доглядати цих дітей.

Уряд підтримав запропоновані Міністерством соціальної політики зміни, спрямовані на розвиток патронату в Україні і підтримку вихователів та помічників. Ось основні зміни:

  • Патронатний вихователь може працювати або як фізична особа, або як ФОП. ФОПам потрібно мати КВЕДи 97.00 та/або 88.91 та/або 85.59.
  • Збільшується оплата праці патронатного вихователя. З 1 липня патронатні вихователі отримуватимуть грошове забезпечення на рівні 3 мінімальних зарплат на місяць (3,5 — для ФОПів з урахуванням, що вони самостійно сплачують ЄСВ та єдиний податок).
  • Запроваджується оплата на час очікування дитини. Період між вибуттям однієї дитини і влаштуванням наступної оплачуватиметься в розмірі однієї мінімальної зарплати.
  • За три місяці догляду дитини патронатному вихователю нараховуватимуться 7 днів оплачуваної відпустки. Їх можна використати після вибуття дітей після трьох місяців перебування в патронатній родині. Дні можна накопичувати. Якщо дитина залишатиметься під патронатом понад три місяці, за кожен наступний тиждень нараховуватиметься один оплачуваний день відпустки.
  • Розширюється коло людей, які можуть бути помічниками вихователів. Помічником зможе бути людина не тільки з-поміж родичів, які мешкають разом з патронатним вихователем. Служба у справах дітей допомагатиме шукати помічника для того, хто вирішив стати патронатним вихователем.
  • Робота помічника патронатного вихователя оплачуватиметься. Помічник може бути ФОПом (потрібні ті самі КВЕДи, що і для патронатного вихователя). Розмір оплати становитиме 1 мінімальну зарплату на місяць.
  • Скорочуються терміни початку навчання кандидатів у вихователі і помічники: протягом одного місяця замість двох після отримання направлення.
  • До патронатного вихователя можна буде влаштовувати дітей з інших громад. Договір про патронат укладатиме орган опіки і піклування тієї громади, до якої влаштовують дитину.

Врегулювали строки перебування дитини під патронатом на час воєнного стану. Дитина зможе залишатися понад 6 місяців у таких випадках:

  • на період, коли суд розглядає справу про позбавлення батьків батьківських прав або відібрання дитини у батьків без позбавлення батьківських прав, але не довше ніж на місяць після того, як рішення суду набрало законної сили;
  • якщо дитину неможливо повернути до батьків чи законних представників, тому що вони перебувають в зоні активних бойових дій чи на окупованій території.

«Діти, які потрапляють у патронатні сім’ї, іноді навіть посеред ночі, — у стресі, налякані, потребують неймовірної кількості турботи. Надавати цю турботу і не вигоріти — це важка робота. Тому вона має визнаватися і належно забезпечуватись», – говорить міністр соціальної політики Оксана Жолнович.

Нагадаємо, нині в Україні втілюється проект із розвитку патронатного виховання в громадах. Його мета — плюс 250 нових патронатних родин за півтора року. Адже патронат — це один зі способів забезпечити кожній дитині зростання в родинному теплі, що б не сталося.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.