Україна приєднується до роумінгового безвізу з ЄС

Читать на русском

Завдяки прийнятому закону стали доступними єдині тарифи мобільного зв’язку в ЄС

Читать на русском
Користувачам не треба буде змінювати SIM-картки під час поїздок Європою
Українці матимуть можливість користуватися єдиними тарифами на території 27 країн ЄС

Завдяки прийнятому закону стали доступними єдині тарифи мобільного зв’язку в ЄС

Парламент в другому читанні ухвалив законопроєкт № 10265 щодо імплементації норм європейського законодавства з питань роумінгу. Завдяки цьому рішенню Україна продовжує процес приєднання до єдиного цифрового ринку з країнами ЄС (Roam like at home).

Українці матимуть можливість користуватися єдиними тарифами мобільного зв’язку та інтернету на території 27 країн ЄС, а також в Ісландії, Ліхтенштейні та Норвегії без сплати коштів за послуги роумінгу на постійній основі. Такими самими умовами можуть скористатися користувачі європейських операторів, які подорожують в Україну. Також користувачам не треба буде змінювати SIM-картки під час поїздок Європою. Рішення захищає споживачів мобільного зв’язку та інтернету від непередбачуваних і неконтрольованих витрат.

«Команда Мінцифри продовжує працювати, щоб Україна приєдналася до роумінгового безвізу з ЄС. Щоб українці не сплачували додаткові збори за зв’язок у Європі, а європейці — в Україні. Ухвалення законопроеєкту є важливим кроком до цього. Далі ми повинні отримати позитивну оцінку законодавчих змін від європейської сторони та почати переговори про приєднання до єдиного роумінгового простору з ЄС. Адже наша ціль — збереження низьких тарифів для українців на постійній основі й після перемоги», —  розповів віце-прем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій — міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

З початку воєнного стану європейські оператори мобільного зв’язку в країнах ЄС надають українцям тимчасові пільгові умови у користуванні зв’язком без плати або з низькими тарифами за роумінг.

Приєднання України до Roam like at home забезпечить українцям стабільну тарифікацію послуг мобільних операторів в усіх країнах ЄС на постійній основі.

Як рішення вплине на роботу мобільних операторів:

  • зміниться регулювання тарифів. Будуть встановлені граничні тарифи на послуги роумінгу, як у ЄС. Це потрібно, щоб послуги роумінгу тарифікувалися як домашні тарифи;
  • операторам потрібно буде адаптуватися до оновленого законодавства, тарифних регулювань, механізмів захисту користувачів роумінгових послуг та доопрацювати свої системи для відповідності вимогам;
  • визначиться взаємна тарифікація між операторами. Раніше кожна країна встановлювала його на свій розсуд. Тепер цей процес регулюватимуть.

У мобільних операторів буде час підготуватися до вступу України в RLAH, зокрема, щоб пристосуватися до зміни законодавства, поетапно перейти на нові правила роботи роумінгу, тарифікації тощо.

Цим рішенням Україна наблизилась до виконання зобовʼязань щодо впровадження європейського законодавства та отримання  режиму внутрішнього ринку з ЄС в частині послуг роумінгу.

 

Довідково

У 2017 році в ЄС запровадили режим «роумінг, як вдома» (Roaming Like At Home, скорочено RLAH). Жителі країн-членів, перебуваючи в будь-якій іншій країні ЄС, обслуговуються в роумінгу на тих самих умовах, що і вдома, без додаткових стягнень.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.