Україна зможе імпортувати більше електроенергії з 1 грудня

Максимальна потужність для імпорту електричної енергії з країн ЄС зросте до 2,1 ГВт.

Україна зможе імпортувати більше електроенергії з 1 грудня
Україна розраховує на 250 МВт потужності перетоків з ЄС в режимі аварійної допомоги.

Максимальна потужність для імпорту електричної енергії з країн ЄС з 1 грудня збільшиться з поточних 1,7 ГВт до 2,1 ГВт. Це важливо для забезпечення українців світлом в умовах дефіциту.

Про нові домовленості між Україною та ЄС міністерство енергетики повідомило 29 жовтня. 

«З 1 грудня максимальна потужність для імпорту електричної енергії з країн ЄС буде збільшена з поточних 1,7 до 2,1 ГВт. Це підвищить стійкість української енергосистеми в умовах злочинних російських обстрілів та руйнувань інфраструктури. Вдячний європейським партнерам, зокрема єврокомісарці Кадрі Сімсон за послідовну позицію й дієві кроки для підтримки нашої енергосистеми напередодні зими», - зазначив міністр енергетики Герман Галущенко.

Генеральний директор YASNO Сергій Коваленко підтримав збільшення імпорту.
Генеральний директор YASNO Сергій Коваленко підтримав збільшення імпорту.

Також Україна додатково матиме можливість на гарантовані 250 МВт потужності перетоків з ЄС в режимі аварійної допомоги.

Чому збільшення імпорту важливо

Як писав Forbes, пропускна спроможність міждержавних перетинів дає змогу Україні експортувати до 550 МВт та імпортувати до 1700 МВт. Україна сподівалася, що максимально дозволену потужність імпорту збільшать на 30% – до 2,2 ГВт⋅год.

У червні Україна імпортувала найбільший місячний обсяг електроенергії за останні 10 років – 858 400 МВт-год. Вартість імпорту – $79 млн, за даними Державної митної служби. Порівняно з травнем (448 200 МВт-год) імпорт зріс майже удвічі, а з червнем 2023 року (43 700 МВт-год) – майже у 20 разів.

Необхідність збільшення пропускної спроможності імпорту обговорювалась у вересні на зустрічі президента Володимира Зеленського із президенткою Європейської комісії Урсулою фон дер Ляєн у Києві.

Через повномасштабне вторгнення РФ енергетичний сектор України зазнав прямих збитків і непрямих фінансових втрат на суму €56,2 млрд, тоді як потреби у відновленні, що передбачають повну реконструкцію зруйнованих об’єктів за принципом «Відбудувати краще, ніж було», становлять €50,5 млрд. Таку оцінку дає аналітична команда Київської школи економіки (KSE) станом на травень 2024 року.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube