З 2025 року у 8-х класах та з 2026 року у 9-х класах у всіх школах України розпочнуть викладання нового обов'язкового курсу "Підприємництво і фінансова грамотність"
До розроблення стратегії розвитку фінансової грамотності до 2030 року долучилися представники міністерства цифрової трансформації, Офісу з розвитку підприємництва та експорту, а також 116 організацій, серед яких заклади освіти, місцеве самоврядування, громадські організації, фінансові експерти, банки та небанківські установи.
Вперше в Україні запровадять комплексний підхід до підвищення фінансової обізнаності підприємців. Передивитися стратегію можна за цим посиланням.
«Необхідність ухвалення фінансових рішень в умовах невизначеності та швидких змін, сучасні складні фінансові продукти, стрімкий прогрес цифровізації фінансового ринку, зростання випадків шахрайства обумовлюють необхідність об'єднання зусиль багатьох сторін та розбудови екосистеми фінансової грамотності в Україні», - наголосив голова Національного банку України Андрій Пишний.
Додатковий акцент робитиметься на роботі з дорослим населенням: ветеранами, внутрішньо переміщеними особами та людьми старшого віку.
В Нацбанку заявили, що стратегія має допомогти досягти 5 цілей:
Опанування нових навичок розпочнеться з моніторингу рівня фінансової грамотності різних цільових груп та проведення опитувань.
«Для самостійного виявлення українцями прогалин у фінансових знаннях та навичках розроблятимуться спеціальні онлайн-інструменти», - йдеться у повідомленні Нацбанку.
Планується, що з 2025 року у 8-х класах та з 2026 року у 9-х класах у всіх школах України розпочнуть викладання нового обов'язкового курсу "Підприємництво і фінансова грамотність".