Українців будуть вчити фінансовій грамотності до 2030 року: у школах з’являться новий курс, а дорослим запропонують онлайн-тренінги

З 2025 року у 8-х класах та з 2026 року у 9-х класах у всіх школах України розпочнуть викладання нового обов'язкового курсу "Підприємництво і фінансова грамотність"

Українців будуть вчити фінансовій грамотності до 2030 року: у школах з’являться новий курс, а дорослим запропонують онлайн-тренінги
Спочатку проведуть опитування щодо фінансових знань

До розроблення стратегії розвитку фінансової грамотності до 2030 року долучилися представники міністерства цифрової трансформації, Офісу з розвитку підприємництва та експорту, а також 116 організацій, серед яких заклади освіти, місцеве самоврядування, громадські організації, фінансові експерти, банки та небанківські установи.

Вперше в Україні запровадять комплексний підхід до підвищення фінансової обізнаності підприємців. Передивитися стратегію можна за цим посиланням

«Необхідність ухвалення фінансових рішень в умовах невизначеності та швидких змін, сучасні складні фінансові продукти, стрімкий прогрес цифровізації фінансового ринку, зростання випадків шахрайства обумовлюють необхідність об'єднання зусиль багатьох сторін та розбудови екосистеми фінансової грамотності в Україні», - наголосив голова Національного банку України Андрій Пишний.

Скін зі стратегії розвитку фінансової грамотності.
Скін зі стратегії розвитку фінансової грамотності.


Додатковий акцент робитиметься на роботі з дорослим населенням: ветеранами, внутрішньо переміщеними особами та людьми старшого віку. 

Українців будуть вчити фінансовій грамотності до 2030 року: у школах з’являться новий курс, а дорослим запропонують онлайн-тренінги 2

В Нацбанку заявили, що стратегія має допомогти досягти 5 цілей:

  1. Якісна базова фінансова освіта. У межах стратегії заплановані заходи з підвищення фінансової грамотності дошкільнят, школярів та студентів.
  2. Відповідальне фінансове життя. Це сприятиме підвищенню фінансової грамотності дорослого населення. В Україні створюватимуться навчальні ресурси для розвитку фінансових компетентностей на різних етапах життя, для ефективного управління особистими фінансами в кризових умовах, для підвищення обізнаності про економіку, фінансові продукти, права та обов'язки споживачів фінансових послуг.
  3. Фінансово обізнані підприємці. В Україні вперше запроваджується комплексний підхід до підвищення фінансової обізнаності підприємців.
  4. Просунута цифрова фінансова грамотність. У межах стратегії заплановано розроблення навчальних матеріалів та проведення заходів, щоб підвищити обізнаність про цифрові фінансові послуги, платіжну безпеку та захист від кібершахрайства.
  5. Сприятлива екосистема для розвитку фінансової грамотності. Зокрема, йдеться про розвиток екосистеми фінансової грамотності в Україні, налагодження співпраці як всередині країни, так із представниками міжнародних організацій та інших країн.

Українців будуть вчити фінансовій грамотності до 2030 року: у школах з’являться новий курс, а дорослим запропонують онлайн-тренінги 3

Опанування нових навичок розпочнеться з моніторингу рівня фінансової грамотності різних цільових груп та проведення опитувань.

«Для самостійного виявлення українцями прогалин у фінансових знаннях та навичках розроблятимуться спеціальні онлайн-інструменти», - йдеться у повідомленні Нацбанку.

Планується, що з 2025 року у 8-х класах та з 2026 року у 9-х класах у всіх школах України розпочнуть викладання нового обов'язкового курсу "Підприємництво і фінансова грамотність".

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube