Укрзалізниця відновлює виплату допомоги на оздоровлення: скільки можна отримати

Залізничники отримають матеріальну допомогу на оздоровлення за 2022–2023 роки

Укрзалізниця відновлює виплату допомоги на оздоровлення: скільки можна отримати
Кошти будуть закладені у фінансовий план компанії на 2025 рік

Укрзалізниця відновлює виплату допомоги на оздоровлення, яка була призупинена у 2022 році після початку повномасштабного вторгнення. Розмір матеріальної допомоги складає 30% від посадового окладу/місячної тарифної ставки. Він передбачений умовами галузевої угоди.

З 1 липня 2024 року і до кінця дії воєнного стану впроваджується єдиний та рівний для всіх залізничників підхід до нарахування матеріальної допомоги на оздоровлення. 

«Раніше виплати матеріальної допомоги на оздоровлення визначалися положеннями колективних договорів по структурних підрозділах Укрзалізниці. На час дії воєнного стану окремі положення колективних договорів не діють, зокрема ті, що регулювали виплату оздоровчих. Наразі фінансовий стан компанії дозволяє відновити стабільну виплату матеріальної допомоги на оздоровлення, якщо дотримуватися єдиного підходу до нарахування усім працівникам», — пояснюють на корпоративному каналі комунікації «УЗ ВЕЗЕ».

Залізничники отримають матеріальну допомогу на оздоровлення за 2022–2023 роки «у 100%-му обсязі згідно з положеннями колективних договорів у структурних підрозділах Укрзалізниці».

«Відповідні кошти будуть закладені у фінансовий план компанії на 2025 рік і здійснюватимуться згідно з графіками виплат, які вже формуються по структурних підрозділах компанії», — йдеться у поясненнях.

В УЗ додають, що працівник отримає не відразу всю суму оздоровчих за попередні роки. Передбачено, що виплата буде розбита по роках, починаючи з 2022 року. Отримання допомоги на оздоровлення за 2022 рік почнеться з грудня 2024 року і триватиме упродовж 2025 року.

Допомогу на оздоровлення отримують колишні працівники

Окрім того, матеріальна допомога на оздоровлення за 2022–2023 роки буде виплачена усім працівникам, незалежно від статусу працевлаштування. Тому тим, хто станом на 2024 рік звільнений з Укрзалізниці, оздоровчі за попередні роки також будуть нараховані.

«Виплата допомоги на оздоровлення звільненим працівникам також надходитиме частинами відповідно до графіка виплат. Але у пріоритеті на повернення оздоровчих — чинні працівники компанії», — зазначають в Укрзалізниці.

Також у профспілці розповіли, як залізничникам писати заяву щодо матеріальної допомоги на оздоровлення. Працівникам рекомендують при написанні заяви не вказувати відсоток місячної тарифної ставки (посадового окладу), як пропонують в рішенні правління АТ «Укрзалізниця» від 27 червня 2024 року № Ц-82/39.

«У разі, якщо в заяві буде вказано 30% місячної тарифної ставки (посадового окладу) або посилання на це рішення правління, Ви фактично позбавляєте себе права на отримання іншої частини суми, яка так і залишиться невиплаченою. Зверніть увагу, що рішенням правління АТ «Укрзалізниця» жодним чином не встановлено, як і коли працівникам буде виплачено різницю суми між передбаченими нормами колективних договорів і відповідним рішенням правління», — наголошує профспілка залізничників. 

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube