Уперше за пів року Україна експортує більше електроенергії, ніж імпортує

Від продажу електроенергії українські енергокомпанії отримують валютний виторг, а це позитивно впливає на курс гривні

Уперше за пів року Україна експортує більше електроенергії, ніж імпортує
Імпорт все ще зберігається в окремі години, коли обсяг внутрішнього споживання найбільший.

Україна почала більше експортувати електроенергію за кордон, ніж імпортувати її звідти. У жовтні обсяги експорту зросли та вийшли на показники 2023 року.

Про це йдеться у дослідженні Центру економічної стратегії

Уперше за пів року Україна експортує більше електроенергії, ніж імпортує 1

 

«Це стало можливим завдяки зменшенню внутрішнього споживання та завершенню ремонту енергоблока однієї з АЕС. Крім того, вже більше місяця не було масованих російських обстрілів енергосистеми», - йдеться у повідомленні.

Проте імпорт все ще зберігається в окремі години, коли обсяг внутрішнього споживання найбільший.

«Експорт електроенергії за кордон — позитивна новина, що свідчить про нормалізацію ситуації в енергосистемі. Якщо ж дефіцит електроенергії в Україні відновиться, експорт можна буде швидко відмінити», - наголосили у Центрі економічної стратегії.

Уперше за пів року Україна експортує більше електроенергії, ніж імпортує 2

Експортувати електроенергію важливо, бо Україна є частиною європейської електромережі. Продаж ресурсу за кордон 一 це оптимальний спосіб позбутися надлишку електроенергії, якщо він є.

«Завдяки цьому українські енергокомпанії також отримують валютний виторг, що зрештою позитивно впливає на стабільність курсу гривні», - зазначається у дослідженні.

Загалом у вересні Україна імпортувала 436,7 ГВт-год електроенергії, а експортувала тільки 0,8 кВт-год. Навіть враховуючи ті технічні обмеження імпорту, що існують (до 1,7 ГВт потужності), його можна ще суттєво наростити, до приблизно 1200 ГВт-год на місяць.

Ситуація з електроенергією в Україні

В Україні 1 жовтня з ремонту достроково вивели енергоблок однієї з атомних електростанцій. В “Енергоатомі” зауважили, що після виходу блоку на повну потужність українська енергосистема зміцниться на 1 тисячу мегават. 

Нагадаємо, 30 вересня цього року виконувач обов’язків голови правління НЕК «Укренерго» Олексій Брехт заявив, що Україна має шанси пройти зиму без відключень електроенергії. Для цього, за його словами, температура повітря має бути від нуля градусів за Цельсієм і вище.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube