Подання рапорту через застосунок відбувається через унікальний ID-номер, який ідентифікує кожного військового.
У мобільному застосунку для українських військовослужбовців «Армія+» вже доступні 11 найпопулярніших цифрових рапортів, що мають таку ж юридичну силу, як і паперові документи.
Про це президент Володимир Зеленський заявив під час його презентації 8 серпня.
«Мета цього застосунку в тому, щоб звільнити українську армію від марудної паперової роботи. Щоб командири й солдати не витрачали свій час на застарілу й нікому непотрібну бюрократію та заповнення паперів. Ми починаємо з рапортів: спочатку – електронні рапорти, а продовжимо обхідними та всіма іншими паперами», – сказав Володимир Зеленський.
Зокрема, буде Армія ID та опитування, щоб бачити реальну ситуацію із забезпеченням підрозділів. Також з’являться функції, які допоможуть воїнам реалізувати всі необхідні соціальні та комунікативні потреби на службі.
«У застосунку будуть курси та навчальні програми, які потрібні. Українці зможуть отримувати без бюрократії всі соціальні послуги, які держава надає воїну та громадянину. Транспорт – можна буде купити квитки або замовити інші потрібні послуги. Медицина й медичні документи – усе це має бути та буде зручним. Банкінг і кредитування – держава створює та буде збільшувати пакет фінансових можливостей для наших українських воїнів», – заявив президент.
Він зазначив, що в застосунку буде надійна комунікація між військовими за допомогою захищених чатів.
«Міністерство оборони повністю зробило свою домашню роботу разом з урядом. І ми маємо зараз абсолютно рівноцінний за своєю юридичною силою електронний рапорт. Повністю рівноцінний паперовому. Ми вже запустили в «Армії+» 11 найпопулярніших цифрових рапортів. Усі вони створюються через конструктор із підказками», — повідомила заступниця міністра оборони України з цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Катерина Черногоренко під час презентації застосунку 8 серпня.
З її слів, процес подання рапорту є легким та інтуїтивно зрозумілим, і військовослужбовець витрачає на це близько 10 хвилин.
У міністерстві оборони уточнили, що подання рапорту відбувається через унікальний ID-номер, який ідентифікує кожного військового. Завдяки цьому номеру надалі можна буде отримувати інші послуги, що будуть додаватися в «Армія+».