Місто на 76% зруйноване окупантами. Найбільше постраждали Центральний будинок культури Ірпеня, історико-краєзнавчий музей, міський клуб «Романівка» (знаходиться за кілька метрів від відомого Ірпінського мосту), міський стадіон «Чемпіон», Ірпінський академічний ліцей, дитячі садки, школи та площа. Деякі об’єкти вирішили не тільки відремонтувати, але й вдосконалити. Ірпінський музей пропонується розширити втричі.
1 вересня на засіданні комісії з надзвичайних ситуацій Ірпінської міськради затвердили перелік будинків на демонтаж. Цю нерухомість знищили під час повномасштабного вторгнення російські війська.
У списку виконкому міської ради є такі адреси:
- вул. Кулиняка, буд. 1;
- вул. 10-та лінія, буд. 5;
- вул. Натана Рибака, буд. 8-а;
- вул. 8-го Березня, буд. 36;
- вул. Вериківського, буд. 16/1, буд. 51-Г;
- вул. 11-та лінія, буд. 7-Д;
- вул. Личака, буд. 15;
- вул. Мечнікова, буд. 106-В;
- вул. Полтавська, буд. 78-а;
- вул. Гостомельське шосе, буд. 20;
- вул. Покровська, буд. 16;
- вул. Северинівська, буд. 160/2.
Інформатор Гроші писав, що японський архітектор Хірокі Мацура ще на початку червня відвідав Ірпінь та звернув увагу на те, що місто оточене річкою та лісом. «Я був у десяти містах України. Це найкраще місто, яке я бачив. Для нас, урбаністів, Ірпінь — це місто мрії. Я зрозумів, чому молоді сім’ї приїжджають сюди», — заявив архітектор. Він 8 годин їздив на велосипеді по парках і набережній і був у захваті. «Є, про що подумати, — як поєднати річку з міським життям», - вважає експерт.
В першу чергу планують збудувати:
За словами колишнього міського голови Володимира Карплюка, місто на 76% зруйноване окупантами. Найбільше постраждали Центральний будинок культури Ірпеня, історико-краєзнавчий музей, міський клуб «Романівка» (знаходиться за кілька метрів від відомого Ірпінського мосту), міський стадіон «Чемпіон», Ірпінський академічний ліцей, дитячі садки, школи та площа.
Прочитати про те, в Ірпені 10 млн грн на відновлення віддали «улюбленцям» Митної служби можна за посиланням.
Олена Скобцева