В Києва влада хоче повернути плату за паркування: до 20 жовтня триватиме обговорення

В Києва влада хоче повернути плату за паркування: до 20 жовтня триватиме обговорення

До 20 жовтня кияни можуть обговорювати проєкт розпорядження про повернення платного паркування у столиці.  Департамент економіки та інвестицій пропонує встановити таку ж оплату, яка була до того, як кияни відмінили її у суді. Залежно від зони паркування залишити авто на годину буде коштувати знов від 5 до 35 гривень.

Про наміри повернути платне паркування у столиці повідомив департамент економіки та інвестицій на сайті Київради. Киянам пропонують обговорити пропозиції до 20 жовтня. Зробити це можна за посиланням.

На момент підготовки матеріалу 18 киян взяли участь в обговоренні. З них 8 підтримали проєкт розпорядження начальника Київської міської військової адміністрації, а 10 учасників виступили проти. Також, було подано п’ять пропозицій до документу.

Що пропонує влада Києва

Вартість однієї години платного паркування на стоянках КП «Київтранспарксервіс» буде залежати від зонування :

 • І зона – 35 гривень;
 • ІІ зона – 25 гривень;
 • ІІІ зона – 5 гривень.

Така вартість була й до початку серпня. Поки паркування не зробили безкоштовним через позов киян до суду.

В Києва влада хоче повернути плату за паркування: до 20 жовтня триватиме обговорення 1

Абонементний талон на паркування діятиме з першого до останнього дня календарного місяця. Його вартість на легковий автомобіль на один день з 8:00 до 22:00 години в межах паркувальних зон становитиме:

 • І-ІІІ – 390 гривень, на місяць – 5733 грн;
 • І-ІІ – 350 гривень, на місяць – 5145 грн;
 • ІІ-ІІІ – 250 гривень, на місяць – 2940 грн;
 • ІІІ – 50 гривень, на місяць – 882 грн.

Вартість послуг на паркування на спеціально обладнаних перехоплюючих майданчиках залежно від кількості годин паркування пропонується встановити в розмірі:

 • до години включно – 5 грн;
 • до 2 годин включно – 10 грн;
 • до 12 годин включно – 11 грн;
 • до 13 годин включно – 16 грн;
 • до 14 годин включно – 21 грн;
 • за добу – 22 грн.

Що за рішення суду

Напочатку серпня 2022 року Київрада повідомила, що в столиці тимчасово можна не сплачувати за паркування. Це було пов’язано з рішенням Шостого апеляційного адміністративного суду щодо вартості послуги.

«У столиці тимчасово призупинено оплату паркування на майданчиках «Київтранспарксервіс». Ці зміни відображені у додатку Київ Цифровий, — йдеться у повідомленні. — Інспектори з паркування не штрафуватимуть водіїв за несплату паркування. Місто закликає автовласників паркуватися відповідно до Правил дорожнього руху, у спеціально відведених для цього місцях. Адже за порушення правил дорожнього руху передбачені штрафи, які ніхто не скасовував».

Згідно з реєстром судових рішень, у серпні 2021 році до Окружного адміністративного суду Києва з позовом щодо вартості паркування звернулися місцеві мешканці. Вони просили визнати протиправним та нечинним розпорядження Київської міської ради від 25 червня 2021 року №1459 «Про встановлення тарифів на послуги з користування майданчиками для платного паркування транспортних засобів, які надаються Комунальним підприємством «Київтранспарксервіс».

Перше рішення на користь киян було прийнято 22 лютого 2022 року. Тоді позов був задоволений і розпорядження Київради було скасовано. Судді обґрунтували рішення тим, що розпорядження міськради не відповідає вимогам Податкового кодексу та порядку формування тарифів на паркування. Цей порядок було затверджено Кабміном у 2010-му році і він є правовим актам вищої юридичної сили. Тобто інакше трактування механізму формування тарифів, крім того, який визначив уряд, буде поза межами закону.

Суд встановив, що КП «Київтранспарксервіс» включив у вартість послуг з утримання майданчиків для паркування платіж, який не передбачений Податковим кодексом. Чим зумовив понесення споживачами необґрунтованих витрат. Мова йде про облаштування паркувальних майданчиків заїзними кишенями, що є інвестиційними, а не поточними витратами. Тобто, такі витрати повинні оплачуватися за рахунок прибутку «Київтранспарксервіс», а не за рахунок собівартості послуг з паркування. Правильність таких висновків підтвердив у своєму рішенні Шостий апеляційний адміністративний суд 1 серпня 2022 року. Пізніше, 31 серпня, Верховний Суд  справу не розглянув, а повернув скаргу «Київтранспарксервісу». Ця ухвала вже набрала законної сили й оскарженню не підлягає.

Інформатор Гроші писав, що в 2023 році в Києві встановлять відеоспостереження на парковках.

Олена Скобцева

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.