До 20 жовтня кияни можуть обговорювати проєкт розпорядження про повернення платного паркування у столиці. Департамент економіки та інвестицій пропонує встановити таку ж оплату, яка була до того, як кияни відмінили її у суді. Залежно від зони паркування залишити авто на годину буде коштувати знов від 5 до 35 гривень.
Про наміри повернути платне паркування у столиці повідомив департамент економіки та інвестицій на сайті Київради. Киянам пропонують обговорити пропозиції до 20 жовтня. Зробити це можна за посиланням.
На момент підготовки матеріалу 18 киян взяли участь в обговоренні. З них 8 підтримали проєкт розпорядження начальника Київської міської військової адміністрації, а 10 учасників виступили проти. Також, було подано п’ять пропозицій до документу.
Вартість однієї години платного паркування на стоянках КП «Київтранспарксервіс» буде залежати від зонування :
Така вартість була й до початку серпня. Поки паркування не зробили безкоштовним через позов киян до суду.
Абонементний талон на паркування діятиме з першого до останнього дня календарного місяця. Його вартість на легковий автомобіль на один день з 8:00 до 22:00 години в межах паркувальних зон становитиме:
Вартість послуг на паркування на спеціально обладнаних перехоплюючих майданчиках залежно від кількості годин паркування пропонується встановити в розмірі:
Напочатку серпня 2022 року Київрада повідомила, що в столиці тимчасово можна не сплачувати за паркування. Це було пов’язано з рішенням Шостого апеляційного адміністративного суду щодо вартості послуги.
«У столиці тимчасово призупинено оплату паркування на майданчиках «Київтранспарксервіс». Ці зміни відображені у додатку Київ Цифровий, — йдеться у повідомленні. — Інспектори з паркування не штрафуватимуть водіїв за несплату паркування. Місто закликає автовласників паркуватися відповідно до Правил дорожнього руху, у спеціально відведених для цього місцях. Адже за порушення правил дорожнього руху передбачені штрафи, які ніхто не скасовував».
Згідно з реєстром судових рішень, у серпні 2021 році до Окружного адміністративного суду Києва з позовом щодо вартості паркування звернулися місцеві мешканці. Вони просили визнати протиправним та нечинним розпорядження Київської міської ради від 25 червня 2021 року №1459 «Про встановлення тарифів на послуги з користування майданчиками для платного паркування транспортних засобів, які надаються Комунальним підприємством «Київтранспарксервіс».
Перше рішення на користь киян було прийнято 22 лютого 2022 року. Тоді позов був задоволений і розпорядження Київради було скасовано. Судді обґрунтували рішення тим, що розпорядження міськради не відповідає вимогам Податкового кодексу та порядку формування тарифів на паркування. Цей порядок було затверджено Кабміном у 2010-му році і він є правовим актам вищої юридичної сили. Тобто інакше трактування механізму формування тарифів, крім того, який визначив уряд, буде поза межами закону.
Суд встановив, що КП «Київтранспарксервіс» включив у вартість послуг з утримання майданчиків для паркування платіж, який не передбачений Податковим кодексом. Чим зумовив понесення споживачами необґрунтованих витрат. Мова йде про облаштування паркувальних майданчиків заїзними кишенями, що є інвестиційними, а не поточними витратами. Тобто, такі витрати повинні оплачуватися за рахунок прибутку «Київтранспарксервіс», а не за рахунок собівартості послуг з паркування. Правильність таких висновків підтвердив у своєму рішенні Шостий апеляційний адміністративний суд 1 серпня 2022 року. Пізніше, 31 серпня, Верховний Суд справу не розглянув, а повернув скаргу «Київтранспарксервісу». Ця ухвала вже набрала законної сили й оскарженню не підлягає.
Інформатор Гроші писав, що в 2023 році в Києві встановлять відеоспостереження на парковках.
Олена Скобцева