В Києві встановлять відеоспостереження на парковках: плани КП «Київтранспарксервіс» на 2023 рік

В Києві встановлять відеоспостереження на парковках: плани КП «Київтранспарксервіс» на 2023 рік

У 2023 році в Києві з’являться заїзні кишені для 2284 паркомісць та відеоспостереження для системи моніторингу паркувального простору. Згідно із програмою розвитку паркувального простору на наступний рік, інформація з відеоспостереження буде використовуватися для автоматизованої системи керування дорожнім рухом.

Про програму розвитку паркувального простору міста на 2023 рік повідомили у Київраді 5 жовтня. Завдяки відеоспостереженню можна буде визначити:

  • потребу в паркомісцях чи їх профіцит в певних локаціях;
  • несплату паркування;
  • порушення правил паркування та як цьому запобігти.

В Київраді вважають, що отримані дані з вулиць допоможуть в організації перехоплюючих паркувальних майданчиків із зручною стиковкою з громадським транспортом.

Для того, аби вчасно евакуювати неправильно припарковані авто, КП «Київтранспарксервіс» потрібно більше транспорту. «Для продуктивної та злагодженої роботи передбачено створення додаткових бригад і придбання спеціальної техніки», - йдеться у повідомленні Київради.

В Києві встановлять відеоспостереження на парковках: плани КП «Київтранспарксервіс» на 2023 рік 1

Нагадаємо, що у жовтні минулого року міська рада Києва представила нову паркувальну політику. Нестачу місць для авто планували вирішувати за рахунок перехоплюючих паркінгів та продажу паркомісць на аукціонах. Також, територія Києва поділена на зони платного паркування. Відповідно до цього розподілу, вартість годинного паркування складає 35 грн, 25 грн та 5 грн відповідно.

Безкоштовні парковки

Інформатор Гроші писав, що в Києві тимчасово можна не сплачувати за паркування. Це пов’язано з рішенням Шостого апеляційного адміністративного суду щодо вартості послуги.  Все почалося з того, що у серпні 2021 році до Окружного адміністративного суду Києва з позовом щодо вартості паркування звернулися місцеві мешканці. Вони просили визнати протиправним та нечинним розпорядження Київської міської ради від 25 червня 2021 року №1459 «Про встановлення тарифів на послуги з користування майданчиками для платного паркування транспортних засобів, які надаються Комунальним підприємством «Київтранспарксервіс».

Суд встановив, що КП «Київтранспарксервіс» включив у вартість послуг з утримання майданчиків для паркування платіж, який не передбачений Податковим кодексом, чим зумовив понесення споживачами необґрунтованих витрат. Мова йде про облаштування паркувальних майданчиків заїзними кишенями, що є інвестиційними, а не поточними витратами. Тобто, такі витрати повинні оплачуватися за рахунок прибутку «Київтранспарксервіс», а не за рахунок собівартості послуг з паркування. Правильність таких висновків підтвердив у своєму рішенні Шостий апеляційний адміністративний суд 1 серпня 2022 року. З судового реєстру відомо, що Верховний Суд справу не розглянув, а повернув позов «Київтранспарксервісу».

Інформатор Гроші писав про паркінги-укриття під шкільними стадіонами у Києві.

Олена Скобцева

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.