У селі Глібовка, що у Вишгородському районі на Київщині, може з’явитися 16 тисяч квартир. І це - плани не Київради і не Мінінфраструктури, а бізнесмена з Луганщини Євгена Леськіва. Він каже, що людей можна буде заселяти вже на початку 2023 року.
Підприємець володіє кількома будівельними компаніями в Києві - зокрема, KBD.estate. А ще в його власності - сміттєперероблююче підприємство, благодійний фонд і партнерство з друзями нардепа Кучеренко. Інформатор Гроші дізнався більше про проект і склав інформ. довідку про забудовника.
Євген Леськів розповів виданню “Хмарочос” про майбутнє житло площею в 925 тисяч квадратних метрів. Це будуть 16 тисяч квартир в низькоповерхових приміщеннях. За думкою забудовника в них буде мешкати 28 тисяч людей. Містечко цікаве тим, що ще на початку проектування компанія турбується про зручне розташування інфраструктури - в планах побудувати поліцейську ділянку, подбати про освітлення та тривожні кнопки. Поруч - дитячі садки, амбулаторія та пожежні частини.
Леськів нагадав про кількість переселенців й тому зауважив, що зараз потрібно “включатися у будівництво соціальних об’єктів та не сидіти в очікуванні допомоги”. Адже після будівництва житлового комплексу треба чекати державних субвенцій на зведення поліклініки чи дитячого садку, а це може розтягуватися на роки.
Перші сім’ї в приватному містечку інвестор хоче заселити вже на початку 2023 року.
ФОТО: “Хмарочос”
Формальна назва KBD.estate - ТОВ “Київбуддевелопмент”. Судячи з офіційного сайту компанії, головна риса всіх забудов - прискіпливий вибір місця розташування та сучасні архітектурні рішення. Наприклад, коттеджне містечко на Київському морі, клубний будинок на Печерських пагорбах з видом на монумент Батьківщини-матері, житловий будинок на Пущі-Водиці і т.д.Компанія на 100% належить Євгену Леськіву. Він також є керівником та співвласником “Українського будівельного холдингу”, “БК Атлант Плюс” та низки будівельних компаній.
Разом зі своєю родиною володіє кооперативами “Київбуд-1”, “Київбуд-2” та “Київбуд-3”. Заснував благодійний фонд “Рехоум” - наразі організація займається будівництвом містечок для переселенців.
Окрім нерухомості, Євген Леськів володіє підприємством зі збору відходів “Сміттєвий король”. А його батькам - Асоціація смуттєпереробників України через підприємства “Делівері Груп” та “Промконсалтинг ЛТД”.
Завдяки бізнесу Леськіва журналісти “Наші Гроші” знайшли його зв’язки з оточенням Олексія Кучеренко, нардепа від “Батьківщини” та міністром ЖКГ з 2007 по 2010 роки.
Євген Леськів є співвласником обслуговуючого кооперативу “Орсей” разом з Разієй Заріповой, Миколаєм Зіско та Олексієм Усковим. Дружина останнього була прессекретаркою Олексія Кучеренка, коли той був міністром ЖКГ. Окрім того, Усков, Заріпова та брат нардепа Андрій Кучеренко є співвласниками корпоративу “Ботанічний маєток”. Також журналісти “Наші гроші” посилаються на декларацію Кучеренко і пишуть, що у 2019 році корпоратив “Гарант Буд” родини Леськів повернув йому позику обсягом в 390 тисяч грн.
Втім, і сам Євген Леськів “засвітився” і в політичній тусовці, хоч і ненадовго. За даними порталу “ЧЕСНО”, в 2019 році він балотувався в Верховну Раду як самовисуванець, проте його не обрали.
Фото: “Хмарочос”
Чи реалізуються плани забудовника? Будемо спостерігати за процесом.
Раніше ми писали про рішення уряду зробити з Межигір’я державний парк. Також читайте про знищення історичної будівлі на Подолі та про те, до чого тут екс-УДАРівець Іван Плачков.
Софія Єлагіна