У парламенті готуються ліквідовувати чергову корупційну схему

Читать на русском

На цей раз обіцяють «зайнятися» привласненням державних та комунальних земель під будівництво

Читать на русском
Тільки в Пущі-Водиці держава втратила близько 40 млрд грн
В Пущі-Водиці забудовникові без конкурсу передані понад 300 га землі

На цей раз обіцяють «зайнятися» привласненням державних та комунальних земель під будівництво

Триває робота над законопроєктом №11069 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо підвищення ефективності розпорядження державним та комунальним майном та процесів відновлення. Про це розповів заступник Голови Комітету з питань економічного розвитку Верховної Ради України Олексій Мовчан.

Він вважає, що законопроєкт ліквідує ще одну корупційну схему – з привласнення державних та комунальних земель під будівництво.

Наразі відсутні єдині для всіх правила, критерії та процедури для відбору забудовників, які за договором на ділянках державної та комунальної власності будують житло. Частину такого житла держава та громади використовують для задоволення соціальних потреб. Сьогодні приватні забудовники можуть отримувати таке право непрозоро, без проведення конкурсів і, відповідно, без справедливої компенсації за використання державних і комунальних земель.

Один із показових прикладів - Пуща-Водиця, де понад 300 га землі були без конкурсу передані забудовникові, який натомість пообіцяв державі «аж» 5% квартир від житлового фонду. У підсумку держава втратила право отримувати відсоток від комерційного та нежитлового майна. Рахункова палата за цим кейсом нарахувала близько 40 млрд грн збитків, завданих державі.

«Ми змінюємо подібну практику. Законопроєкт передбачає, що договори про будівництво нового житла, завершення недобудованого чи реконструкцію пошкодженого на землях державної та комунальної власності будуть укладатись із переможцями прозорих та конкурентних онлайн-аукціонів у дворівневій електронній торговій системі», – зазначив депутат.

На його думку, такий механізм забезпечить прозорість дій та ефективність у контексті використання земель державної і комунальної власності, а також сприятиме швидшому відновленню житлового фонду. А це зараз є критичною необхідністю та одним із пріоритетів для держави.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.